Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Cvičící dívka / foto: sxc.hu

Co na sebe navléct do posilovny?

Za námi je delší období vánočních svátků, které bývá věnováno dobrému jídlu a lenošení. Co ale s kily, které jsme nabraly?

magazin.cz
Nejen, že jsme se většinou moc nepohybovaly, samozřejmě až na vyznavačky zimních sportů, které mají body k plusu, ale jak je tomu v našich končinách o vánočních svátcích zvykem, dlabaly jsme o sto šest. Ta kila majonézových salátů, cukroví, čokolád, litry sladkých limonád, kalorického alkoholu atd. se musely nějak podepsat na našich postavách.

Pokud tedy chceme i nadále vypadat k světu, měly bychom se vrhnout na sport. Jedním z nejoblíbenějších cvičišť jsou posilovny. Jak se ale na náročné cvičení na strojích obléci. Zkušené, jistě vědí, pokusím se ale poradit těm méně znalým.

Látka musí sát!
Tím, že v posilovně většinou vydáváme hodně energie, dochází k tomu, že se i více než jindy potíme. Proto je důležité, abychom správně volily materiál svého oblečení na cvičení.
Materiál by tedy měl být z dobře savého materiálu, který je příjemný na nošení. Moderní technologie dokážou divy, některé dnešní materiály nejenže pot skryjí, ale zároveň ho zpracují třeba tak, že se bakterie nepřemnoží a vy nebudete cítit ani z centimetrové vzdálenosti.

magazin.cz
Dalším důležitým prvkem je střih. Oblečení by nemělo být ani příliš volné (například široké nohavice kalhot by se mohly zamotat do pedálů rotopedu), ale ani příliš svazující tělo, což je vcelku pochopitelné. Už tak namáhaná tělesná schránka si zaslouží komfort a ne být v pase svazována krátkou gumou, či přiškrcena v oblasti paží úzkými rukávy.

Nejvhodnější tedy jsou:
Spodní prádlo
– volte takové, které je určeno na sport, což znamená s co nejmenším počtem švů a ze savého materiálu. Podprsenka by určitě měla být bez kostic, kalhotky volte klasického střihu nebo nohavičkové, nikdy ne tanga, která by mohla na zapařeném těle způsobit nepříjemnosti.

Trika – opět klaďte důraz na materiál. Střih by měl být spíše delší tak, aby chránil záda i během náročných pohybů, které na strojích v posilovně provádíme. Na délce rukávů vcelku nezáleží.

magazin.cz
Kalhoty – rozhodně by měly být v pase s regulovatelným obvodem tak, abychom se kdykoliv mohly cítit co nejpohodlněji. Nejpraktičtější délka je ta do poloviny lýtek. Nohavice nám nebudou překážet při rozehřátí na rotopedu a ani nás nebude znervózňovat, že díky těm zbytečně krátkým vystavujeme na odiv své nožky, které třeba ještě nejsou tak úplně podle našich představ.

Mikina – během cvičení je důležité neprochladnout, proto si s sebou berte i mikinu. Parádnice ji sladí se zbytkem outfitu, ostatním bude záležet na tom, aby mikina neměla zbytečné šňůrky a podobné ozdoby, které by se mohly zachytit do strojů.

Boty a ponožky – do sportovních bot patří vždy ponožky, to je bez debat. Oblékněte ty ze silnějších savých materiálů a pozor na to, aby vás guma ponožek neškrtila přes lýtko. Sportovní obuv do posilovny bezpochyby patří, i když některé z vás si jistě všimly, že zvláště muži do posiloven chodí jen v pantoflích. Vy si ale pořiďte obuv, která je vhodná do místnosti a navíc vám bude správně obepínat nohu.

Chodíte pravidelně cvičit?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 102