Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Co určitě musíte mít? Maxisvetr!

Tentokrát se podíváme na zoubek podle mého nesmrtelnému kousku oblečení – svetru. Samozřejmě se ale nezaměřím na ledajaký svetřík, mrkneme se totiž rovnou na maxisvetr či maxivestu, jak se svetrům na zapínání nebo zavazování ří

magazin.cz
Největší boom tento kousek šatníku zaznamenal v osmdesátých letech, kdy se ohromné svetry nosily všude a k čemukoli. Kouzlo takového kousku oblečení většinou spočívalo v tom, že si ho šikovná parádnice sama vytvořila podle modelu z Burdy. Svetry se tehdy zdobily všemožnými aplikacemi od vpletených obrazců, přes různé napletené třásně, kamínky, knoflíky, střapaté koule z vlny apod. Tragédií bylo, když se i do svetrů všívaly ramenní vycpávky, ale ty jaksi k osmdesátkám patřily.

Konečně bez vycpávek
Dnešní podoba „svetrovesty“ je mnohem jednodušší, mám na mysli, že už nepotřebujeme takovýto kousek zdobit zbytečnostmi. Důraz se klade spíše na kvalitní materiál, který drží tvar a nežmolkuje. Barva záleží na majitelce, pokud by se ale chtěla zuby nehty držet trendů, tak by se měla poohlédnout po barvě černé, šedé, hnědé, zelené a pokud je odvážnější tak po červené a žluté. Délka je čistě na nositelce, ale každopádně by měla sahat aspoň pod zadek.

Svetry může zdobit velký límec a nebo také kapuce. Praktické bývá, když má svetr velké kapsy a la domovnice.

magazin.cz
Způsobů, jak se taková vesta zapíná je více. Od jednoduchého typu, který se nijak nespíná, přes velké knoflíky, spony až po pásek, který se většinou protáhne poutky na svetru, takže ho můžete nechat volně viset nebo ho umně uvázat v pase.

Nosí se po celý rok
Svetry samozřejmě unosíme hlavně v zimním období, ale vesty, o kterých píšu, se dají nosit jako svrchník téměř celý rok. Pokud si ale přes svetr přehodíme ještě kabát či bundu, musíme si hlídat, aby nám zpod nich nevykukoval, nevypadá to povětšinou hezky.

K objemnému svršku se hodí v rámci zachování proporcí buď úzká sukně nebo slim kalhoty, ale dobře vypadají i široké nohavice, ale tady pozor celkově budete vypadat, že máte o pár kilo víc.

Takže, pokud vám zbývá na účtu jen pár posledních drobných, utraťte je za pletenou vestu. A jako důkaz, že neplácám blbosti, mi poslouží můj nedávný hloubkový průzkum, kdy jsem v rámci zimních výprodejů vypátrala ohromný svetr v pase na pásek a s velkým límcem za pouhých 199 Kč. No nekupte to! J

 

Líbí se vám maxisvetr? Máte ho již doma?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 71