Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ducati Desmosedici RR / foto: Ducati

Rudý ďábel z Bologne

Bude si ho moct dovolit jen málokdo, ale stojí za to. To, nač se motocykloví fandové neodvážili ani pomyslet, se stává skutečností.

 Ducati vrhla mezi lid svojí desmodromickou červenou chloubu, závodní repliku stroje MotoGP, se kterou nyní drtí v Mistrovství světa svoje soupeře Casey Stoner či kterou dříve krotil nezapomenutelným stylem Loris Capirossi nebo Sete Gibernau.

Ducati Desmosedici RR zní přesně její jméno a když si ji vysníte i vy, klidně ji můžete mít u sebe v ložnici a muchlat se s ní každý večer před ulehnutím do postele. Na silnici bychom ji moc nebrali, pokud se tedy ve vašem rodokmenu nevyskytuje někdo ze zmíněné trojice nebo snad Valentino Rossi.

On totiž tenhle čirý superbike přísně kopíruje linie svého původce, a to nejen jedinečným designem, ale i všemi nejmodernějšími technologiemi a především výkonem. Ona je vlastně Ducati jediným výrobcem, který takovou šílenost udělal, byť lecjakou příbuznost se stroji z MotoGP proklamuje i Honda u FireBlada, Kawa u ZX-10R, Suzuki u GSX-R1000 nebo Yamaha u své vymazlené „er-jedničky“. Ale popravdě, ač se jedná o vskutku ostré náčiní, Desmosedici RR nesahají ani po kolena.

magazin.cz
A kde se vlastně vzal název Desmosedici RR? Z Desmosedici lze vyčíst využití desmodromického rozvodu pro přesný zdvih ventilů i při nejvyšších otáčkách a sedici znamená v rodném jazyce této krásky šestnáct, tedy přesný počet takto těžce pracujících ventilů. Pod krásnou kapotáží bije srdce jak jinak než převzaté ze závoďáku Ducati Corse Grand Prix Racing Desmosedici GP6, tedy kapalinou chlazený vidlicový čtyřválec o objemu 989 ccm.

Technická data? Inu těmi se zřejmě Ducati chlubit ani nepotřebuje, ale výkon bude nad hranicí 200 koní při otáčkách atakujících hranici 14ti tisíc. Společně s karbonovou kapotáží a nejexkluzivnějšími materiály a komponenty lze počítat s vychytanou geometrií a nizoučkou váhou.

Zajímá vás cena? Ta činí krásných 1 520 000 Kč, no nekupte to. Ale rychle, rezervace probíhá již od loňského roku a pouze do konce toho letošního. Vyrábí se pouze 400 kusů ročně a přednostní právo mají majitelé modelu 999R.

Zajímají vás motorky a MotoGP?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 10