Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Rodinné domy u Prahy jsou už z poloviny vyprodány, tak si pospěšte

V posledních deseti letech výrazně stoupla poptávka po nemovitostech v hlavním městě. Důvodů je hned několik.

Pokulháváte v matematice a děsíte se povinné maturity? Nechte se doučovat.

Matematika není zrovna snadným předmětem. Kdo na ní nemá tzv. buňky, tomu zkrátka vzorečky nemusejí lézt snadno do hlavy.

Lékaři varují: Děti nemají čas na hraní. A to je špatně!

S blížícím se novým školním rokem mnozí rodiče přemýšlí a plánují, do jakého kroužku přihlásí svoji ratolest. Nejlépe každý den do nějakého, ať je pěkně program naplánovaný od rána až do večera.

Co takhle vylepšit si profesní životopis?

Není žádným tajemstvím, že vzdělání je v současné době velice důležité. A nejen to jednorázové, které zakončíte maturitou či státnicemi. Rekvalifikační kurzy se staly běžnou součástí profesního rozvoje.

Proč nás v roce 1968 obsadilo pouze pět ze sedmi zemí Varšavské Smlouvy?

Kulatým 50. výročím si letos připomínáme vstup okupačních vojsk na naše území. Dvě země Varšavské smlouvy se však invaze odmítly zúčastnit. Proč se Albánie a Rumunsko nezapojily?

Skauting - přes překážky ke hvězdám

Český skauting byl třikrát zrušen, přesto má dnes asi 60 tisíc členů a je tak největším hnutím pro děti a mládež v České republice. Cílem je všestranný rozvoj jedince. Kde se vzal?

V době příchodu Cyrila a Metoděje si všichni Slované rozuměli

Před 1155 lety slavní věrozvěsti Cyril a Metoděj přinesli v 9. století na naše území nový jazyk - staroslověnštinu. Jde o nejstarší spisovný jazyk, který vznikl z tehdejšího soluňského nářečí. Jaký je jeho odkaz pro dnešek?

Chlapi a strach. O čem se stydí mluvit?

Od mužů se přirozeně očekává, že se jen tak něčeho nezaleknou a dokáží si poradit i v náročnější životní situaci. Od malička jsou vychováni k tomu, aby nedávali strach příliš najevo a aby ho dokázali potlačit a překonat.

Moravskou vlajku letos vyvěsí rekordní počet obcí

Iniciativa „Za vyvěšování moravské vlajky“ na obecních úřadech si klade za cíl připomínat Moravu, její kulturu, bohatou historii a tradice. Města a obce jsou vyzývány, aby ve státní svátek 5. července vyvěsily moravskou vlajku.

I v digitální době lidé čtou časopisy. Nezapomeňte na to při zařizování obchodu

Pokud bydlíte v malé vesničce, kde prozatím není otevřena žádná prodejna s potravinami, chytněte se perfektní obchodní příležitosti.

Novější články Starší články Starší články