Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Čeština je živý jazyk, a tak se i vy musíte stále učit

Všechny jazyky, jimiž se dnes ve světě mluví, lze považovat za živé. Stále se mění, zastaralé výrazy z nich mizí a nové přibývají.

Jak vznikla vyjmenovaná slova a jak dlouho nás budou ještě strašit?

Je skupina téměř 80 slov důležitou a nezbytnou součástí všeobecného vzdělání, nebo se jedná již o zbytečný přežitek z dob minulých?

Čechy versus Česko? Jaký je v tom rozdíl a jak tyto názvy správně používat?

Určitě jste už někdy přemýšleli, proč se někdy naší zemi říká Čechy a někdy Česko. Možná vám připadá, že jsou to pouze dvě různá pojmenování pro náš stát. Nicméně, rozdíl je velký.

Nebankovní půjčka od Zonky vyřeší vaše finanční problémy

V situaci, kdy potřebujete rychle peníze a jedinou možností je využití půjčky, byste měli pečlivě vybírat jejího poskytovatele. Všechny nabídky totiž vypadají velmi lákavě. Na co si dát pozor?

Jak vybrat osvětlení podle místnosti?

Dávno jsou pryč doby, kdy světu vládly wolframové žárovky. V posledních letech se do popředí prodraly úspornější technologie, které rozžhavené wolframové vlákno doslova pohřbily.

Zvíře jako národní slovanský symbol. Jaký význam má v konkrétní zemi?

Národní symboly reprezentují historické a kulturní dědictví jednotlivých zemí. Je zajímavé, že u Slovanů převládají symboly se zvířecí tématikou. O jaké zvířecí patrony se jedná a jak k nim jednotlivé země přišly?

Mezinárodní den žen se blíží. Máme pro vás pár tipů na dárek

Mezinárodní den žen připadá každý rok na 8. března, nezapomněli jste na něj? Přečtěte si, co by mohlo vaše mamky, ženy či sestry či dcery nejvíce potěšit.

Jak postupovat při získání hypotéky?

Pořídit si vlastní bydlení, pokud nedisponujete vlastními finančními prostředky, je poslední dobou čím dál složitější. Jakým způsobem nové bydlení či rekonstrukci stávajícího nejlépe financovat?

Před 76 lety se ve Stalingradu vzdali poslední Němci, dva dny po generálu Paulusovi

Měli vůbec Němci šanci stalingradskou bitvu vyhrát? Taktická chyba postupujících vojsk a Hitlerova zaslepenost tomu zabránily. Jaké byly hlavní příčiny neúspěchu?

Slavíme 100 let naší koruny. Jaké byly její začátky a jaký význam má pro dnešní dobu?

Denár, groš, frank, hřivna, ale také sokol byly některé z možných názvů nové československé měny. Nakonec zůstal zachován tradiční středověký název koruna, který u nás brzy oslaví své 100 leté výročí.

Novější články Starší články Starší články