Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Tyto potraviny raději ze svého jídelníčku úplně vyřaďte!

Při výběru potravin se vyplatí být obezřetní. Některé nám totiž natolik škodí, že jejich konzumace může být až zdraví ohrožující. Vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, srdeční onemocnění, cukrovka, Alzheimerova choroba.

Co urychluje stárnutí? Nedostatek spánku, stres i lenost

Dnes se asi většina z nás snaží nějakým způsobem zpomalit proces stárnutí, ať už složením jídelníčku, cvičením, nebo za pomocí kosmetických produktů či plastické chirurgie. Ovšem jsou zde věci, které stárnutí urychlují.

Dětská obezita - co vše hrozí, když máte doma malého tlusťocha

Nadváha a obezita jsou problémy, se kterými se potýká poměrně dost lidí. Čím dál častěji mají kila navíc také děti. Přitom u většiny obézních dětí tento problém přetrvává až do dospělosti.

Přírodní pomoc při alergiích

Člověk může být alergický takřka na cokoliv. Alergická reakce se objeví v případě styku člověka s látkou, se kterou může přijít do běžného styku. Pomoc při boji s alergiemi můžeme hledat také v přírodě.

Jak dokáže léčit obyčejná pampeliška

Pampelišku (nebo také smetánku) lékařskou mnozí z nás považují za plevel a tak trochu obyčejnou rostlinku. Obyčejná však není ani náhodou! Má celou řadu zdraví prospěšných účinků na lidský organismus.

Síla medvědího česneku pro zdraví i skvělou chuť

Pokud jste v poslední době viděli skupinky lidí trhat zelené listy na krajích lesů, podél potoků nebo ve vlhkých porostech, nejspíš se jednalo o významnou bylinu s mnoha prospěšnými vlastnostmi - o medvědí česnek.

Jaké potraviny jsou podle zubařů zkázou pro naše zuby?

Krásné zdravé zuby jsou jistě snem každého z nás. Velkou roli na kvalitě našeho chrupu hraje genetika, ještě větší podíl má však naše osobní péče o zuby. Dále způsob a frekvence čištění, prevence a to, co jíme.

Proč je pití bylinných čajů prospěšné našemu tělu?

Už jako malí jsme dostávali od babiček a maminek bylinné čaj. Tu lípový na kašel a teplotu, jindy šípkový pro vitamín C a na bolení bříška heřmánek.

Pylové alergeny útočí - jak se jim bránit?

Jarní období patří pro mnohé z nás k nejkrásnější části roku. S nadšením vítáme první sluneční paprsky, které nás po dlouhé a ponuré zimě zahřejí, pozorujeme přírodu kolem nás, která se pomalu probouzí a začíná žít.

Záhadná a nebezpečná náměsíčnost

Možná i vy máte zkušenosti s náměsíčností. Mluvíte v noci ze spaní? Nebo ve spánku vstáváte z postele a chodíte po bytě? Náměsíčnost je nebezpečná a stále tak trochu záhadná porucha.

Novější články Starší články Starší články