Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Záhada Velikonočního ostrova vyřešena!

Se zajímavým zjištěním přišel nedávno tým vědců zkoumající funkci kamenných soch známých jako Moai. Co se skrývá za jejich netypickým rozmístěním po ostrově?

Chřiby - mystické pohoří Slovanů, kde nejspíš leží také hrob sv. Metoděje

Oblast dnešních Chřibů v dávných dobách obsadili naši předkové - první Slované. Čím bylo toto místo tak lákavé a jaké poselství v sobě skrývá pro dnešní dobu?

Utajené druhé metro pod Moskvou. Fakta a mýty moskevské podzemní dráhy.

Které tajemné legendy a spekulace doprovází nejdůležitější dopravní tepnu ruského hlavního města?A jaká jsou fakta o nejvýkonnějším podzemním dopravním systému v Evropě?

Jste nabaženi západem? Vydejte se na východ!

Generace husákových dětí o Rusku věděla téměř vše, znalosti té dnešní jsou spíše mlhavé a z velké míry ovlivněny politikou. Tu ale ponechejme stranou.

Zakarpatí – území, které nám po roce 1989 mohlo znovu patřit

Legendární „protáhlé“ Československo vzniklo před 100 lety. Pouhých 20 let s námi bylo Zakarpatí, nejvýchodnější a nejchudší část. Jak se od té doby vyvíjelo a jak se tam dnes žije? A kdy jsme jej mohli získat zpět?

Cestujeme za nejkrásnějšími vodopády Balkánského poloostrova

Objevte místa turisticky méně frekventovaná a nechte se uchvátit jejich kouzlem i romantickou atmosférou.

Za nosiči sýrů, tulipány i větrnými mlýny – na skok z Amsterdamu

Amsterdam patří k nejkrásnějším městům Evropy, nicméně kromě památek a jedinečné atmosféry se vyznačuje i davy turistů. Jen pár kilometrů od nizozemské metropole se přitom nacházejí úchvatná a mnohdy o něco klidnější místa.

Sedm Stalinových sester

Legendární stavby sovětského vůdce představují mistrovská díla monumentální stalinistické architektury a živou vzpomínkou na SSSR. Víte však, že jich původně mělo být více?

Uspořádejte narozeninovou oslavu či firemní akci na výletním parníku

Pokud zrovna plánujete narozeninovou oslavu anebo firemní akci, ale nenapadá vás, na jakém místě událost uspořádat, doporučujeme podívat se na nabídku vyhlídkových plaveb.

Ideální podzimní prázdniny zažijete v karavanu nebo v obytném autě

Podzim má své uhrančivé kouzlo, ale příliš si jej neužíváme. Prostor mezi letními a zimními dovolenými většinou věnujeme práci, a to je škoda.

Novější články Starší články Starší články