Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Andy Fletcher / foto: freestate.hu

Depešák Andy Fletcher v Praze

Není to tak dávno, co v Praze představil bývalý člen Depeche Mode Alan Wilder svůj projekt Recoil. Nyní sem míří další z této kultovní synthipopové party.

Tentokrát jde o klávesistu Andyho Fletchera, který v řadách Depeche Mode působí od samotných počátků. Nejprve hrál na baskytaru v jedné kapele společně s Vincem Clarkem (dnes Erasure) a poté se už coby klávesista připojil ke kapele Competition Of Sound, kde kromě Clarka hrál Martin Gore. Trio později přijalo zpěváka Davida Gahana a přejmenovalo se na Depeche Mode.

Kdo není depeš..
O tom, jaký poprask tahle kapela svou hudbou vyvolala zejména v Německu, Polsku a tehdejším Československu, se asi není nutné nějak podrobněji rozepisovat. Buďto depeš, nebo veteš, hlásala černě oděná a zachmuřeně se tvářící komunita.

Andy je spíš přes hraní…
Za zmínku ale stojí, že Andy Fletcher v rámci kapely nepatří a nikdy nepatřil k zvlášť výkonným členům pokud jde o samotné skládání a nahrávání. Jeho doménou jsou spíše organizační věci a nahrávání přenechává svým kolegům.

Když DM pracují na nové desce, do studia se přijde podívat spíše sporadicky a na koncertech za svým nástrojem spíše dělá show, než aby opravdu hrál. Sám se před časem nechal slyšet, že pokud jeho kolegové zvládnou nahrát basové linky lépe a rychleji než on, není důvod, aby se s nimi trápil.

Přesto je Fletcher neodmyslitelnou tváří kapely a dá se předpokládat, že na jeho DJ set, který se bude konat 22. listopadu v pražském klubu Abaton, přijde nemálo věrných depešáků.

DJing bere Andy jako svůj koníček a i z jeho hraní je znát, že nejde o bůhvíjak zdatného profíka – co ale chybí na technice dohání radostí a zaujetím pro věc. Do svých setů zařazuje hlavně elektro, které kombinuje s technem a samozřejmě skladbami domovské kapely.

Abaton Praha, 22. listopadu, lístky lze zakoupit už teď v síti Ticketpro za 395 Kč

Uvažujete, že byste zašli?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 6