Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Batman: Arkham / foto: CREW

Rozbijte prasátko: Simpsonovi jako komiks

Kultura není jen film a televize, jasný? Člověk by měl taky sáhnout po nějakém tom tištěném slovu, ne? Tak tady máte pár komiksových novinek.

magazin.cz
Hitman: Zabijácké eso
Vyšla nová kniha Gartha Ennise (Preacher, Punisher) věnovaná profesionálnímu zabijákovi Tommy Monaghanovi, alias Hitmanovi. Původně se tenhle irský maník zaměřoval na zabíjení normálních lidí, ale když díky až příliš blízkému setkání třetího druhu získal superschopnosti, otevřel si filiálku na likvidování superpadouchů, mutantů a jiné havěti.

Ve třetí knize najdete jeden extra dlouhý příběh, ve kterém se Tommy bude muset postavit pekelným hordám a mafiánům. Ale nebude v tom sám. Po bok se mu přijde postavit Catwoman (potěšení pro někoho, kdo má rentgenové vidění), dosti neochotně i démon Entrigan.. .a dokonce i skupina superhrdinů z týmů Paragraf 8 (pro neznalce vojenských zákoníků - je to paragraf o propuštění z vojenské služby kvůli mentální nezpůsobilosti.) A jako bonus ještě příběh o romantickém rande za zvuku písně Deutschland, Deutschland uber alles.


Batman: Arkham

magazin.cz
I když je Batman jednou z nejznámějších komiksových postav i u nás, tak komiksů s ním zase tolik nevyšlo. Návrat temného rytíře, Ticho, několik sešitovek... a teď další zásadní počin, Arkham. Komiks má na svědomí mistr podivností Grant Morrison a kresbu zvládl skvělý Dave McKean, který je známý jak spoluprací s Neilem Gaimanem, tak díky filmu Maska zrcadla.

Komiks stojí především na atmosféře a kresbách McKeana. Odehrává se prvního dubna, kdy  šílenci ovládli Arkhamův ústav pro duševně choré. Pod Jokerovým vedením připravili smrtící hru pro člověka, který může za jejich uvěznění. Pro Batmana. V souboji se svými největšími protivníky musí Batman sestoupit až do samého srdce temnoty a postavit se svým největším obavám… nebo se stát další šílencem zavřeným v Arkhamu.


Simpsoni
Je tu seriál, je tu celovečerní film a teď se chystá i první Simpsonovská komiksová kniha. Bude obsahovat prvních několik sešitů pravidelné komiksové řady. V těch dojde kupříkladu na obrovského Homera, na tajemnou krádež ve školní budově, Homerovu tajnou lásku i na Barta ve vězení. K příběhům ještě patří krátké epizody, týkající se vedlejších postav – šášy Krustyho v tajných službách, řidiče školního autobusu bojujícího s upíry i hororový příběh o strašném konci sběratele komiksů.

Kromě téhle knihy se ještě chystá komiksová řada Barts Simpsons Treehouse of Horror (český název ještě není známý), která s

magazin.cz
e inspirovala halloweenskými hororovými díly. Na té se střídají slavní komiksoví malíři a scenáristé a parodují všechno možné, od Invaze uchvatitelů těl až po Pána prstenů.

Takže připravte koblihy, Homer Simpson přichází.


Smrt: Vysoká cena za život
Tento komiks je další Gaimanův příběh ze světa Sandmana. Ovšem hrdinou tentokrát není, jak název napovídá, vládce snů, ale jeho ségra, která má na starosti trochu jiný a trvalejší druh spánku. Ta se dostane na jeden den do New Yorku a hned se zaplete do hledání něčeho co ztratila jistá stará dáma... a zároveň se stane cílem zájmu tajemného mystika.

Když má smrt volno, tak to stojí za to.

Máte rádi komiks?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 18