Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Vztah s ex: ano, nebo ne?

Opravdu člověk nikdy nevstoupí dvakrát do stejné řeky? Proč někdy toužíme po tom, co jsme ztratili, nebo sami ukončili a chceme, aby se vše vrátilo zpět?

Návrat do jednou zničeného partnerství není úplně to samé jako dřív. Vždycky mezi partnery je to „něco“, kvůli čemu se rozešli, nějaká zrada, nevěra nebo ztráta důvěry. Ať chceme, nebo ne, vždycky nám náš bývalý zůstane nějakou dobu uložený v podvědomí.

Srovnáváme ho s ostatními a vzpomínky bývají často milosrdné. Máme tendence vypouštět z hlavy to špatné a vzpomínat na ty hezké zážitky. Po nějaké době si začneme klást otázku, proč jsme se vlastně rozešli? Nešel náš vztah ve skutečnosti ještě zachránit? Neunáhlili jsme se? Byli jsme přece už dokonale sehraní, znali své zvyky i zlozvyky, mohli jsme na našem vztahu ještě pracovat.

Tyto otázky a  pochybnosti napadají osamělého člověka, zvlášť když se v jeho blízkosti dlouhou dobu nerýsuje naděje na další perspektivní vztah.

Většinou nevydrží
Možná jste se poučili a do stejného vztahu už byste znova nešli. Jakmile se vrátíte zpět, nikdy to už nebude stejné jako předtím. Vynoří se opět staré problémy, obnoví se staré rány a křivdy. Navíc váš partner může mít pocit, že když jste mu jednou odpustili, odpustíte mu vždycky a cokoli. Bohužel několikrát slepovaný vztah zpravidla velkou zátěž nevydrží.

Přesto, pokud jste se rozešli v mezích slušnosti, co byste dělali, kdybyste se setkali někde na neutrální půdě? Příjemná atmosféra, vzpomínání na společné zážitky a nějaká ta sklenka alkoholu může s pevným předsevzetím docela zamávat.

Dali byste se zlákat alespoň k nezávaznému milostnému dobrodružství? Nebo do stejné řeky už nikdy nevkročíte?

Už jste se někdy pokoušeli slepit vztah?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 358