Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock

Homosexualita jako nemoc? Jak to je!

V dnešní době přináší věda několik vzájemně si odporujících teorií o vzniku homosexuálního zaměření.

Homosexualita vs. homosexuální chování
Homosexualita je sexuální zájem o partnera stejného pohlaví. A obvykle je to celoživotní postoj a volba. Homosexuální chování se může týkat i jinak heterosexuálně zaměřených lidí, souvisí s prostředím nebo kulturou – například při pobytu ve vězení.

Podle některých výzkumů o sexuální orientaci rozhodují už první týdny ve vývoji plodu, ale genetická homosexuální výbava zatím potvrzená nebyla.

Chybí mužský vzor
Psychické předpoklady pro vznik homosexuality byly prokázány ve srovnávacích výzkumech. Ukázaly, že v mnoha případech existuje typická rodinná situace. V těchto případech byla v rodině dominantní matka, která na sebe dítě silně připoutala. Otec byl naopak slabý, nebo úplně v rodině chyběl.

Dítěti tak chyběl mužský vzor se kterým by se mohlo ztotožnit a pozdějším věku se homosexualita stává náhradním řešením.

Pokud někdo přijde k psychoterapeutovi s tím, že je homosexuál a chtěl by se z toho vyléčit, pak je důležité zjistit, nakolik jde jen o homosexuální fantazie, které jsou ve věku dospívání normální. V těchto případech bude psychoterapie úspěšná.

Homosexualita je i mezi zvířaty v určitém procentu běžná a zdá se, že příroda obdaří malou část příslušníků druhu homosexuální orientací. Na tom nemůže lékařská věda ani psychologie nic změnit.

A jak se na to díváte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 202