Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Alkohol a sex? Katastrofa!

Co má společného alkohol a sex? Dá se říci, že hodně. Hodně z vás si v praxi prověřilo pravdivost rčení, že po deseti pivech je sexy každá.

Pití odstraňuje zábrany a stud a s nimi odejde i opatrnost. To často vede k tomu, že si z  mejdanu příjemně zakončeného skvělým sexem odnesete také nějaká zvířátka, nepříjemnou nemoc nebo ...a po devíti měsících – „Je to kluk!“

Zkrátka, ne vždy je to příjemné, může to mít dlouhodobé i celoživotní následky a stoprocentně je to neplánované a nepříjemné překvapení. Ve Velké Británii za posledních 10 let vzrostl počet pohlavně přenosných chorob o 61%. Vypracovali proto studii, kterou uveřejnil International Journal of STD and Aid. Zjištění podezření potvrdila – alkohol na tom má lví podíl.

Linda Tucker, spoluautorka studie řekla: „Spojení sexu a opilství není zrovna nejoriginálnější nápad na světě. Nyní máme jasné věděcké důkazy tohoto přátelství, či spíše nepřátelství.“

Některá alarmující zjištění studie:

  • Tři čtvrtiny pacientů protialkoholní léčebny potvrdily nechráněný sex poté, co se opili na flámu a užili si s tím, kdo byl prostě po ruce.
  • Vysoká spotřeba alkoholu je podstatou krize nechtěných těhotenství, především u -náctiletých. 
  • Tři čtvrtiny připustily, že měly v opilosti nechráněný sex, jen 14 % mužů a 18 % žen použilo kondom s novým sexuálním partnerem.
  • Ženy, které často pijí, mají víc sexuálních partnerů než ty, které pijí jen příležitostně.

Závěry nakonec vedly mimo jiné k tomu, že v barech, klubech i dokonce i taxících se začaly před Vánocemi zdarma rozdávat kondomy.

Již jste se někdy probudili v důvěrném obětí někoho cizího?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 160