Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Bono Vox / foto: Reuters

Bono z U2 przní irský Dublin

Frontman irských U2 se kromě zpívání a rozličných mírových aktivit vrhl i na stavařinu. V centru Dublinu plánuje přestavbu luxusního hotelu.

Není asi náhoda, že si Bono vybral hotel Clarence, který patří kolegovi z kapely, kytaristovi The Edge. Svého času v něm bydleli například americký prezident Bill Clinton, modelky Kate Moss a Naomi Campbell a další.

Najal si "okurkáře"
Pěvec se do svého podnikatelského záměru obul vší silou a povolal k sobě architekta Normana Fostera, zodpovědného mimo jiné za slavnou londýnskou „okurku“. Foster plánuje velkolepý projekt, který by dnes spíše malý a nenápadný hotýlek na břehu řeky Liffey převlékl do extravagantního kabátu, připomínajícího vesmírnou loď.

Jak už to bývá, část Dubliňanů je nadšena, část naopak znechucena. Hlavní problém spatřují v tom, že by se přestavba neměla týkat jen samotného hotelu, ale i okolních budov, z kterých by pak zbyly prakticky jen fasády. Jak prohlásil Michael Smith, předseda spolku An Taisce, který má na starosti kulturní a památkovou péči, výsledkem práce dvojice Bono & Foster bude zcela nepřijatelný bastard.

Nebude to paskvil
Renomovaný architekt se samozřejmě brání, ovšem konečné slovo v této při budou mít dublinští radní.

Do karet Bonově snaze hraje fakt, že Norman Foster není žádné ořezávátko, mezi jeho práce patří krom zmíněné stavby například rekonstruovaný Říšský sněm v Berlíně nebo most ve francouzském městě Millau.

Pokud se to ale nepovede, nemusí Bono smutnit. Vzhledem k tomu, že s domovskými U2 pracuje na nové desce, dá se očekávat, že i kdyby padlo od přestavby hotelu, bude mít i tak o zábavu postaráno.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 68