Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
GDskips / foto: Shutterstock

Nejrychlejší popelnice umí 230 km/h!

Jak už to u geniálních vynálezů lidstva bývá, také podnět ke vzniku tohoto padl po vypití trochu většího množství piva na sobotní pařbě.

Zatímco jiní by si na něj ráno nevzpomněli, budoucí zaměstnanci společnosti GD Enviromental si na něm postavili kariéru.

Na první pohled, a možná ani na druhý, byste nepoznali, že jde o modifikované Subaru Impreza WRX, respektive o jeho vnitřnosti, protože zevnějšek není ničím jiným než sklopným vozíkem. Autoři svůj výtvor popisují jako „neuvěřitelně mrštný“.

magazin.cz
Hodně upravený „skip car“ vznikl za pouhé čtyři týdny v domácí garáži, a to za přispění pouhých několika mechaniků. V těchto dnech už první prototyp otáčí hlavami ve Walesu.

Zřejmě žádný sklopný vozík v historii ještě neměl pod kapotou tři sta koní a nedokázal zrychlit z nuly na stovku za šest sekund. Při zachování veškeré bezpečnosti z něj není problém vytáhnout přes 230 kilometrů v hodině. Mnohem lepší však je si pomalou jízdou vychutnávat nevěřícné pohledy.

Jednotunového macka zatím nelze získat do osobního vlastnictví, není však problém si ho na domovských stránkách společnosti pronajmout. Žádná láce to ale není – za jeden den či noc dáte zhruba čtyřicet tisíc korun.

Co na to říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 64