Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Peníze / foto: shutterstock

Chyťte zloděje, dostanete 52 mega!

Chlapík z ochranky prý ukradl v Praze půl miliardy korun v hotovosti. To je balík! Dokážete si představit, za co byste takovou fajn sumičku utratili? A kam byste se schovali před spravedlností?

Pražská policie informovala, že podezřelý chlapík je na útěku a ozbrojený. Krádež se podle policistů měla stát v sobotu dopoledne na Žižkově, zaměstnanec bezpečnostní agentury ukradl peníze přímo v objektu firmy.

 

„Využil situace, kdy se mohl dostat do trezorové místnosti firmy. Tam vzal peníze v hotovosti, nacpal je do tašek a komplic pak prachy odvezl neznámo kam. Pachatel pak normálně zůstal v práci, to je neuvěřitelná drzost,“ cituje deník Právo zdroj obeznámený s vyšetřováním.

 

Policie už po muži vyhlásila pátrání. Jestli se do něj chcete zapojit, hledejte třiatřicetiletého Františka Procházku přibližně 175 až 180 centimetrů vysokého, s hnědými rovnými vlasy ostříhanými nakrátko. Nosí brýle.


Firma G4S, v níž zloděj pracoval pouhé čtyři měsíce jako řadový zaměstnanec, vypsala podle Novy na dopadení muže odměnu. A to také pořádnou sumičku ve výši dvou miliónů eur, v přepočtu na koruny tedy 52 miliónů.
 
Dosavadní rekord 153 mega

Půl miliardy, to je bezkonkurenčně nejvyšší částka, jaká byla kdy v České republice ukradena. Dosud platilo za rekordní pět let staré přepadení bezpečáků v Praze 6. Lupiči si tehdy odnesli 153 miliónů korun, policie je nikdy nevypátrala.


Před rokem ukradlo pět mužů v policejních kombinézách 77 miliónů u Slavkova u Brna. Zbylé loupeže měly maximum na třiceti miliónech.

Co byste dělali s takovým balíkem?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 200