Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Morgan Aeromax / foto: Morgan

Mr. Bean má nové auto. Jezdí 270 km/h!

Populární Mr. Bean a maličké autíčko se zamykáním na kladku? Tohle spojení už neplatí, britský komik Rowan Atkinson si do nového roku pořídil mnohem lepší a rychlejší žihadlo.

Stařičkého žlutého a odrbaného Austina Mini nahradí v garáži slavného nešiky superrychlý Morgan Aeromax. Ten je od seriálového vozítka vzdálen několik světelných let. Vůz je z limitované edice, vypadá jako batmobil, na stovku zrychlí za méně než pět vteřin a maximálka je přes 270 km/hod. Pod kapotou mu přede osmiválec s obsahem 4,4 litru.

 

Morgan je malou britskou automobilkou, která takových exkluzivních vozů vyrobí jen okolo stovky a za jeden si řekne nějakých 4,5 miliónů korun. Atkinson už složil zálohu a brzy tak získá přírůstek do své luxusní garáže. V té už stojí pár povedených kousků…

 

Atkinson snad bude mít s Aeromaxem větší štěstí než se svým McLarenem F1. Tuhle káru si koupil, aby oslavil první film s Mr. Beanem v hlavní roli, jenže vůz za více než dvacet miliónů korun před osmi lety zboural.

 

Morgan je pro herce dobrou investicí, což potvrzují i lidé z firmy. „Udělal dobře, protože tohle je skvělá investice. Tato auta neklesají na ceně, naopak jejich hodnota v čase raketově roste. Mr. Bean opravdu není žádný pošuk,“ uvedl zdroj z Morganu. Oproti tomu seriálový Mini Cooper dnes stojí okolo 50 až 70 tisíc, pokud je vůz v dobrém stavu.

 

Jízdní hodnoty se samozřejmě nedají srovnat. Morgan je jedním z nejlépe akcelerujících evropských vozů a patří mezi znaky luxusu a úspěchu. Typickými řidiči jsou podle zástupců firmy švýcarští bankéři a britské filmové hvězdy. Jeden kousek se údajně má objevit i v příští bondovce.

Líbil by se vám Mr. Bean v takovém voze?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 116