Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pes / foto: sxc.hu

Umělá varlata pro kastrované psy?

Američtí milovníci psů platí kolem 400 dolarů (7 300 Kč) za protetická varlata pro své kastrované mazlíčky. Jmenují se Neuticles a jsou implantovány do šourku, aby pes vypadal "anatomicky normálně".

Louis Schwartz, vedoucí veterinářské Overland Veterinary Clinic v Los Angeles, si na nedostatek zákazníků nemůže stěžovat, zvlášť nyní, kolem Vánoc.

"Velkou většinu našich zákazníků tvoří muži. Vzpomínám si jen na jednu ženu, která mne požádala, abych tuto proceduru na jejím psovi provedl," říká doktor Schwartz. "Její manžel si totiž z náboženských důvodů nepřál, aby jejich pes byl kastrován. Jednou, když byl o víkendu pryč, přišla za mnou a provedl jsem kastraci a rekonstrukci silikonem. Bylo to již před lety, ale její manžel pořád ještě nic netuší."

Na klinice doktora Schwartze mohou milovníci psů dopřát svým čtyřnohým přátelům i akupunkturu či léky proti depresi či strachu z opuštění. Ve Spojených státech je veterinární péče druhým nejrychleji rostoucím sektorem hospodářství, hned za elektronikou. Milovníci psů a koček ročně za své chlupaté přátele utratí přes 40 miliard dolarů (728 miliard Kč).

Co na to říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 40