Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Suzuki Crosscage / foto: Shutterstock

Záchvat ekologie a futurismu od Suzuki

Každý si představuje motocykl budoucnosti asi jinak. I Suzuki má svou vizi!

Suzuki představilo na Autosalonu v Tokiu dva dechberoucí koncepty motocyklů. Zatímco první Biplane je založen na čtyřválcovém véčku a navozuje pocity pilotáže letadla, zajímavější Crosscage nabízí jakési poselství z budoucnosti - kalkuluje například s alternativními pohony či hodně futuristickým designem.

Oba dva koncepty mají k přípravě reálných prototypů či k sériové výrobě asi tak daleko, jako Pionýr k nové desítce od Kawy, ale Suzuki chce představením těchto modelů spíše poukázat na možnost využití nových technologických řešení a pochlubit se fantazií svých předních inženýrů.

magazin.cz
Suzuki Crosscage bude miláčkem všech zelení posedlých jedinců, kteří nemohou vystát zplodiny dnešních spalujících motorů. Koncept je vybaven palivovými články a lithium-iontovými bateriemi. Jde o řešení u sportovního motocyklu hodně netradiční a myslíme si, že jsme se s tím ve světě jedné stopy ještě nesetkali. Na koncept sportovního motocyklu hodně zajímavé řešení, na které by si netroufl snad ani MacGyver. Suzuki využila palivového systému společnosti Inteligent Energy, která stojí za dalším netradičním konceptem ENV poháněným vodíkem.

U Crosscage kromě netradičního pohonu zaujme i jeho konstrukce založená na zkřížených trubkách nebo jednostranné zavěšení obou kol. Kapitolu samu pro sebe tvoří celkový vzhled, který bychom šacovali tak o tři století dopředu.

Tak co na ní říkáte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 58