Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Bourget Shredder F-80 / foto: Shutterstock

Raketa na čtyřech kolech. Doslova...

Nová čtyřkolka Bourget Shredder okouzlí každého milovníka netradičního stylu. Navíc nabízí vskutku záživné svezení.

magazin.cz
Existují věci, které si nepořizujeme z čisté racionality. Některé se nám líbí, do jiných se zamilujeme a bez dalších už nikdy nechceme být.

Pokud na vás Bourget Shredder F-80 425-HP V8 Quadracycle působí posledně jmenovaným efektem, ani okamžik neváhejte, běžte si do banky vybrat půldruhého miliónu korun (až stoupne dolar, bude dráž!), zapište se do čekací listiny malé firmičky Bourget's Bike Works a doufejte, že na vás čtyřkolka ještě vyjde.

Motorkářská volnost
Už teď je ale možná pozdě, protože tento takřka umělecký kousek bude vyroben v pouhých pětadvaceti exemplářích. Proto se nepodivujte nad jeho cenou, za níž byste mohli mít střední model Mercedesu. Zatímco výrobek německé fabriky půjde s cenou každým najetým kilometrem dolů, Bourget Shredder se takřka určitě stane sběratelským kouskem. A jak víme, u těch platí známé pravidlo “čím starší, tím lepší” a tím pochopitelně dražší.

Pořízení tohoto krasavce si tak sami před sebou můžete ospravedlnit jako velmi dobrou investici.

Cílem nadaných konstruktérů bylo přenést na řidiče motorkářskou volnost, zároveň však výrazně usnadnit ovládání. Výkon i pohyb po vozovce tak mnohem spíše připomínají nadupaný sporťák.

425 koníků
Ačkoliv už jsme v životě viděli hodně čtyřkolek, Bourget Shredder je zkrátka unikát. Už jenom proto, že kdesi pod kapotou skrývá osmiválcový motor od Chevroletu, jenž je poháněn 425 koňskými silami.

Zatímco motorka s takovým výkonem by pro mnohé byla jízdenkou do pekla, s čtyřkolkou si nemusí dělat starosti s balancováním. Doplňme ještě, že mašinka je vybavena automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Podobných kousků se rodí opravdu málo. Častěji vidíme slušný design s nepřesvědčivým výkonem, popřípadě naopak. Dohromady jde ale o unikát, který by neměl nechat nikoho chladným.

Troufli byste si osedlat těchto 425 koní?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 67