Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Spider-Man 3 / foto: Falcon

Na co koukat, když je hnusně

Máme pro vás pár hodně zajímavých DVDček, které brzy vyjdou, nebo v poslední době vyšly a neměli byste je přehlédnout!

Černá kniha

magazin.cz
Paul Verhoeven opustil USA, kde pomalu sklouzával do světa béček a vrátil se do rodného Holandska, aby předvedl, že ještě není úplně odepsaný. A povedlo se mu to.

Černá kniha je inteligentní hitchcockovský thriller, který elegantně veksluje s zavedenými postupy. Ostatně, už jen to, že jednou z nejkladnějších postav je vysoce postavený Němec, tuším dokonce esesák, a že koncem války problémy hrdinů nekončí, ale teprve se pořádně rozjíždí, prozrazuje, že příběh nebude tak úplně klasický.

Verhoeven používá ty nejklasičtější filmové scény, aby je nějakým způsobem otočil či pozměnil – a samozřejmě do nich vrazil pořádnou dávku sexu a násilí. Jen škoda, že je vizuálně film tak střídmý a decentní a člověk si ho může vychutnat stejně dobře v kině jako na televizní obrazovce.

Podívejte se na triler:

Paprika

magazin.cz
Pod tímhle názvem je u nás spíš známější erotický snímek Tinto Brasse, ale tahle Paprika, o které mluvíme, není žádná erotika. Je to nový film Satoshi Kona, který je takovou japonskou verzí Davida Lynche.

V jeho animovaných snímcích, které se pohybují od thrilleru, přes fiktivní životopisný biják až po komedii o bezdomovcích, se skoro vždycky mísí realita s fikcí, skutečnost s představami. Tady se to bude mísit doslova, protože hlavní hrdinka snímku (s přezdívkou Paprika) umí vstupovat lidem do snů a tam řešit jejich problémy.

Do kin se film sice nedostal, ale přišel aspoň na DVD, což je taky dobře.

Podívejte se na triler:

Spider-Man 3

magazin.cz
Pokud platí stará teze, že geniální film je ten, který má minimálně tři skvělé scény a ani jednu špatnou, tak třetí Spidey geniální není. Nemá sice ani jednu vyloženě špatnou scénu, jenže mu chybí ty tři skvělé scény.

Všechno si to udržuje slušnou hladinku a je to celkem v pohodě, jenže není tu ani jedna pamětihodná akční řežba. Všechno je to bezvadně natočené, to ano, jenže skoro všechno je to variace na obligátní rvačku ve vzduchu, občas doplněnou ještě nějakým kusem padajícího zdiva.

Taky zamrzí, že se v příběhu Spider-Man trochu ztrácí. Chvílemi je ťunťa, chvílemi pitomec, chvílemi zloun… ale skoro nikdy hrdina. Na druhou stranu ale třetí díl nedělá těm minulým vyloženou ostudu – a Bruce Campbell a J. K. Simmons to jistí.

Podívejte se na triler:

Na který z doporučených filmů se podíváte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 33