link
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Prison Break / foto: FOX.com

Prison Break: kdo je mimo vězení?

Televizní bomba Prison Break startuje již dnes. Představme si postavy, které nejsou uvězněné. Někteří škodí, jiní pomáhají. Ale který je který?

Warden Henry Pope

magazin.cz
Ředitel Pope je ve vedení nápravného střediska Fox River už 18 let a hlavním cílem jeho působení je úspěšná resocializace zadržených. Touží po tom, aby se prostřednictvím metod jeho práce snížila u vězňů, kteří jsou propuštěni na svobodu, pravděpodobnost, že spáchají další zločin. Právě za tímto účelem zřídil důkladný program vězeňských prací, který má pomoci vězňům získat zkušenosti v různých řemeslech, jako je například malování, zahradničení či průmyslové práce. Ředitel Pope také řídí vzdělávací program na pomoc vězňům, který se může pochlubit různými oceněními. Hlavním cílem tohoto programu je pomoci vězňům dokončit si středoškolské vzdělání, případně získat bakalářský titul.
S blížícím s odchodem do důchodu, hledá Pope svého pokračovatele, který by vedl Fox River v podobném duchu jako on.

Hraje ho Stacey Keach
Uznávaného shakespearovského herce u nás ho známe hlavně jako Mickeye Spillaneho, soukromé očko ze seriálu Mike Hammer. V 80. letech minulého století strávil šest měsíců v anglickém vězení za držení drog. Podle ředitele tamější věznice pak ztvárnil svou roli vězeňského ředitele v seriálu Prison Break.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr. Sara Tancredi

magazin.cz
Dr. Sara Tancredi se v životě řídí jednoduchou zásadou: "Buď změnou, kterou chceš vidět ve světě." Už od útlého dětství Sara věděla, že chce být doktorkou. Během prvního roku studia na Northwesternské univerzitě se obeznámila Mahátmy Ghandího. Jeho výzvy k nenásilí přesvědčily doktorku Tancredi vydat se na cestu, která by byla ještě více humanitární, a věnovat se kariéře v nejnásilnějším ze všech prostředí: Nápravném středisku Fox River. Jako jedna z mála zde zaměstnaných doktorů je zodpovědná za vše, od vedení zdravotních prohlídek, až po vykonávání pohotovostní chirurgie. Její práce je šlechetná (získala mnoho humanitárních ocenění), ale také nebezpečná - každý den se potýká s násilníky a vrahy. Ona sama však nemyslí na rizika a každý den se odvážně pouští do práce, čímž ale neustále stresuje svého otce, guvernéra státu Illinois, Franka Tancrediho. To vše, společně s rozdílným politickým přesvědčením, které oba zastávají, v posledních letech podstatně ochladilo jejich vztah.

Hraje ji Sarah Wayne Callies
Dcera univerzitních profesorů. Vystudovala herectví na denverské Nacional Theatre Conservatory. Kromě seriálu Prison Break se také objevila v seriálu Právo a pořádek a v několika filmech, mj. Tarzan.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brad Bellick

magazin.cz
Kapitán Bellick složil zkoušky na vězeňského dozorce ihned po skončení střední školy a od té doby stále pracuje ve vězení Fox River. Po celý čas pomalu ale jistě šplhal po kariérním žebříčku. Před třemi lety, navzdory několika stížnostem vězňů na týrání, které se nikdy nedokázalo, byl povýšen do funkce kapitána, což je nejvyšší post, jaký může dozorce získat. V současnosti jeho povinnosti zahrnují: pomoc při přepravě vězňů k elektrickému křeslu, řízení programu vězeňských prací ve Fox River a kontrola každodenních úkonů vězňů.

Hraje ho Wade Williams
Po promoci se věnoval divadlu. Debutoval ve Shakespearově Zkrocení zlé ženy s Morganem Freemanem a Tracy Ullmanovou a objevil se v Richardu III. s Denzelem Washingtonem. V současnosti žije s manželkou a dcerou v Dallasu. Fotografuje, zpívá, hraje na kytaru, harmoniku a housle a k jeho koníčkům také patří turistika a jízda na horském kole. Z televizních rolí jmenujme Kriminálka Miami,  24 hodin, Odpočívej v pokoji, Akta X…)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LJ Burrows

magazin.cz
Donedávna byl LJ normálním děckem z Oak Park, Illinois. Bydlel v pěkném domě se svou matkou Lisou a nevlastním otcem Adrianem. Doma pomáhal, ve škole dostával dobré známky a problémům s vyhýbal. Potom však jeho vlastní otec, Lincoln Burrows, prohrál poslední soud a bylo stanoveno datum jeho popravy. To ovlivnilo LJ víc, než by si byl připustil, o čemž svědčí zatčení za přechovávání marihuany za účelem jejího prodeje a posléze zatčení za vraždu matky a nevlastního otce a další pokus o vraždu a LJ s ocitl v Kingman Detention Center v Arizoně. Klíčové důkazy týkající s jeho případu se však ztratily, a tak byl z vězení propuštěn. Jeho současné místo pobytu není známo.

Hraje ho Marshall Allman
Hereckou kariéru zahájil v 15 letech ve filmu a od té doby se pravidel ně objevuje ve vedlejších rolích, tak jsme ho mohli vidět například v hororu Krvavé stopy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Veronica Donovan

magazin.cz
Navzdory tomu, že Veronica Donovan chodila s mladistvým delikventem Linconem Burrowsem během celé střední školy, nikdy nedovolila, aby ji svedl na scestí. Cicero svedl. Byla výbornou studentkou, vystudovala politické vědy, poté promovala jako doktorka práv. Po skončení studií se přestěhovala zpět do Chicaga, aby získala zkušenosti v oblasti majetkového práva.

I když v životě dosáhla úspěchu, nikdy nezapomněla na své kořeny. Přesto, že neměla žádné zkušenosti s trestním právem, obhajovala před nedávnem přítele z dětství - Michaela Scofielda v kauze ozbrojené loupeže, když její mandant omítl pomoc jakéhokoliv advokáta, který mu byl přidělený soudem. V současné době pracuje s Nickem Savrinnem. Pokoušejí s zbavit Lincolna Burrowse obvinění z vraždy prvního stupně.

Hraje ji Robin Tunney
Dětství strávila s nejlepší kamarádkou, pozdější herečkou Larou Flynn Boyleovou, spolu také absolvovaly střední školu. V osmnácti letech odešla do Los Angeles, kde dostala roličky v seriálech a televizních shows. ZV televizi jsme ji mohli vidět například v seriálu  Dr. House. Folmové role získala ve snímcích Zodiac, Paparazzi, Dokud nás smrt nerozdělí, Vertical Limit apod.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nick Savrinn

magazin.cz
Když Savrinn ukončil studium na Columbia Law School, všechny prestižní manhattanské právní firmy mu nabízely lukrativní místa. Ale on je odmítl a odešel zpět do rodného Chicaga, aby pomáhal nespravedlivě obviněným. Tento jeho krok v kariéře překvapil některé spolužáky, ne však jeho blízké, či rodinu. Když byly Savrinnimu tři roky, jeho otec byl obviněný ze zločinu, který nespáchal. A protože Nick na vlastní kůži zažil, co může způsobit takové falešné obvinění, slíbil si, že udělá všechno, co bude v jeho silách, aby nikdo víc nemusel zažít podobně trpký osud.

V průběhu jedenácti let úspěšně očistil 13 klientů v projektu Spravedlnost, kteří společně čelili trestům v úhrnu 300 let vězení a pět z nich bylo dokonce odsouzeno na smrt. Před nedávnem dosáhl svého nejdůležitějšího úspěchu, když byl jeho otec konečně zbaven viny a osvobozen.

Hraje ho Frank Grillo
Je podruhé ženatý, z obou manželství má syna. Mohli jste ho vidět jako jednoho pre-crime policistu ve sci-fi Minority Report.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Agent Paul Kellerman

magazin.cz
Agent Kellerman ukončil před patnácti lety vysokou vojenskou školu West Point na výbornou. Ihned poté byl vyslán do Kuvajtu, kde bojoval ve válce v Perském zálivu, v níž prokázal hrdinství a vysoký morální kredit, díky čemuž jako první ze svého ročníku dosáhl hodnosti kapitána. Měl před sebou slibnou kariéru v armádě, ale federální vláda si všimla jeho potenciálu, oslovila ho a nabídla mu vedoucí pozici v tajné službě.

O Kellermanově minulosti neexistují žádné záznamy. Všechny jeho osobní složky jsou označené jako důvěrné a je nemožné zjistit, v čem spočívá jeho každodenní práce a komu podává hlášení. Oficiálně ani není vedený jako člen tajné služby nebo jako zaměstnanec americké federální vlády.

Hraje ho Paul Adelstein
Původně vystudoval angličtinu na Bowdoin College v Brunswicku ve státě Maine..Hereckou kariéru začínal s New Crime Productions, společností založenou hercem Johnem Cusackem.Je zpěvákem a kytaristou skupiny Doris, pro níž skládá písně. I přes pohatou filmografii, se tále objevuje jen v epizodních rolích jako například v seriálech Chirurgocé, Taxík, Pohotovost i ve filmech  Collateral, nebo Paměti gejši.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Budete se dívat na seriál Útěk z vězení?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 43