Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Dominik / foto: Prima

VyVolení: Hloupí a ještě hloupější

Když jsem sledoval první sérii VyVolených, byl jsem nadšený. Pohltilo mě to. Druhá série byla už slabší, povedlo se mi do ní zadívat asi až v polovině. Do té doby to bylo nudné. A teď? I kdybych se rozkrájel, tak mě to nebaví...

První série VyVolených měla obrovský úspěch. Přispělo k tomu samozřejmě i to, že to byl v našich končinách zcela nový typ pořadu. Takřka simultánně s tímto projektem rozbíhala TV Nova projekt Big Brother, ale ten se u diváků tolik nechytil. Důvod? Příliš umělí soutěžící.


To VyVolení 1 byli až na některé výjimky (Regina) poměrně normální lidé, kteří docela dobře mohli být právě vašimi sousedy. Samozřejmě, byli mezi nimi výrazné osobnosti i takoví, které byste rozhodně nechtěli mít za kamarády, ale nikdo o nich nemohl říci, že byli umělí.


A hlavně, uměli udělat show. Vzpomeňte si jen na hysterického Vladka, který si ostříhal milované vlasy, na Reginin tanec s noži, na to, jak blonďatá dračice holila ve sprše Michala, na jejich dramatické "šátkování", na velkohubá prohlášení Petra Zvěřiny z Václaváku, na Emilův "fičák". Byla toho spousta, v jedničce se prakticky pořád něco dělo...


Dvojka? Propadák
Druhá série byla víceméně propadák. TV Prima vsadila na to, že zrecykluje úspěch jedničky. To se ale nestalo. Nyní se ke dvojce ani příliš nehlásí. Chybělo jí totiž to správné koření a její hrdinové se postupně vytratili z hlavních stránek českých médií.

Žádná Monika balící Rosťu a Sašu zároveň, jen umělé scény, trapná hra Tonyho a Martina na tátu s mámou, Pavel "na pohodu" Pelán, žárlivá Renata Kajdžas, slíbené podíly z výhry, to je asi tak vše, co se mi vybaví z druhé série. Přestože šla první série dříve, pamatuji si z ní daleko více konkrétních scén. 

 

Na koho si vzpomeneme?

Na třetí sérii jsem se docela těšil. Kámen úrazu přišel, když jsem spatřil kandidáty na vstup do Vily. Ano, je krásné, že je pomáhal vybírat psycholog, ale když se s hlavními hrdiny nedokážete ztotožnit, tak prostě pořad mít úspěch nemůže.


Rozhovory, které noví VyVolení vedou, nemůžou snad oslovit ani žáka deváté třídy základní školy, natož řadového diváka. Vypracovaná těla navíc také nejsou všechno. Úkoly jsou trapné a nezáživné, jednoduše nuda.


Jediné, co mě pobavilo, bylo to, jak VyVolení vypadali během "natáčení Angeliky". Růžena jako Bílý Tesák, to bylo něco. Ale na koho si ze třetí série vzpomenu za rok? Kdo z nich je nový Vladko, Péťa Zvěřina nebo Kačenka?

Kdo je nejvýraznější postavou třetí série?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 127