Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Uklízečka / foto: shutterstock

Uklízejte! Spálíte tak 50261 kalorií!

Pokud se neumíte motivovat k uklízení, mytí nádobí a dalšímu cídění vašeho domova, zapamatujte si jediné číslo. 50261. Tolik kalorií totiž ročně spálíte, když udržujete vše v pořádku.

Podle výzkumu, který provedli ve Velké Británii, nachodí lidé uklízející své domovy v průměru více než pětatřicet kilometrů ročně. Což je jako obejít téměř devadesát okruhů na atletickém oválu nebo jako se vydat pěšky z centra Prahy do Berouna.

 

Mnohem více potěší informace, že udržování bytu či domu v čistotě ročně spálí stejný počet kalorií, který je například v 603 sklenicích vína, 192 čokoládových tyčinkách, 369 plechovkách šumivých nápojů, 146 cheesburgerech nebo 394 balení křupek.

 
Lepší než posilovna

No, zjednodušeně. Domácí práce pomohou fyzičce lépe než hodina týdně v posilovně… Nebo ještě jinak, jsou lepší než strávit 57 hodin běháním, a to rychlostí nějakých 14 kiláků za hodinu, nebo spolykáním 765 kilometrů v sedle bicyklu.

 

„Aby nepřibírali na váze, musí dospělí za den spálit zhruba 400 kalorií při fyzické námaze. To je ekvivalent ke dvěma hodinám uklízení a utírání prachu nebo 82 minutám vytírání či vysávání,“ uvedl doktor Gary O´Donovan z univerzity v Exeteru.

 

Britové stráví uklízením šest hodin týdně, tedy dva týdny v roce. Derrick Evans, který v britské televizi vedl oblíbené ranní cvičební pořady, je povzbuzuje k ještě větší aktivitě. „Dělejte domácí práce tak často jak můžete, opravdu pomáhají. Ale aby to byla zábava, pusťte si k tomu aspoň nějakou dobrou muziku,“ uvedl.

Budete teď více uklízet?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 80