Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Podfoukli ji na chatu, zabila se!

Třináctiletá Megan Meierová spáchala sebevraždu poté, co byla vystavena internetovému teroru.

Megan na komunitním serveru MySpace potkala Joshe, šestnáctiletého chlapce, se kterým si skvěle rozuměla a sama jej nazývala rozkošným. Zabila se poté, co ji její nový přítel označil za lhářku a děvku. Navíc jí napsal, že svět by byl bez ní hezčí. Dívka upadla do deprese a druhý den ji otec našel oběšenou na tyči v šatníku. Dívce již nebylo pomoci.

Vymyšlená identita
Jaké ale bylo zděšení všech, když policie, která smrt nešťastné dívky vyšetřovala zjistila, že Josh nebyl ani šestnáctiletý, ani chlapec, ale dospělá žena, která bydlela ve stejné ulici jako rodina nešťastné Megan v městečku Dardenne Praire v americkém Missouri.

Sousedka vydávající se za Joshe se později přiznala, že si vymyslela jinou identitu a Megan zkontaktovala, protože chtěla zjistit, co si lidé na chatu povídají o jejím synovi.

Rodiče dívky Ron a Tina tomu nemohou uvěřit. "Ještě před tím, než byla odhalena, přišla ta žena na Meganin pohřeb. Nedokážeme to pochopi," kroutí hlavou.

Chceme varovat, říkají rodiče
Tento případ se stal sice již před rokem, ale rodiče jej zveřejnili až nyní. I když jsou naprosto zlomení, rozhodli se dceřino neštěstí odhalit veřejnosti a varovat tak ostatní teenagery před nebezpečími, která na ně mohou číhat na internetu. Doufají také, že tak pomohou připravovaným přísnějším zákonům pro omezení anonymity internetu.

Megan bylo teprve třináct let a byla tak rok pod věkovou hranicí pro přihlášení na MySpace. Ale přitom byla zaregistrována naprosto bez problému.

V městečku Dardenne Prairie se nyní snaží postavit internetový teror mimo zákon. Starosta Fogarty řekl: "Lidé jsou absolutně šokovaní, nemohou uvěřit, jak se může dospělý vydávat za dítě, spojit s se jiným teenagerem a měsíc jej vydírat a terorizovat."

Už jste se s nečím podobným setkali?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 206