Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vegetarián / foto: shutterstock

Kanibalnechce maso! Věříte mu?

Že by tohle monstrum začalo sekat dobrotu? Bůhví, možná. Každopádně německý kanibal, který se hrůzným činem nechvalně proslavil na celém světě, vzdal masa a způsobně jí zeleninu.

Armin Meiwes si odpykává doživotní trest ve věznici s maximální ostrahou v Kasselu. Před časem ochromil svět hrůzným činem, když zavraždil, naporcoval, zamrazil a potom snědl muže, s nímž se seznámil při internetové konverzaci.

 
Politika ve vězení

Pětačtyřicetiletý Meiwes, který v knize o své životě přirovnal chuť lidského masa k vepřovému, šel prý do sebe. Nejen, že přestal jíst výrobky z masa, dokonce se stal i šéfem vězeňské „pobočky“ Strany zelených.

 

Společně s dalšími vrahy, pedofily a drogovými dealery nyní kanibal diskutuje o politických otázkách. Setkávají se každé úterý a probírají úplně všechno, vedle životního prostředí také právní systém a daně.

 

Zástupce Strany zelených Gerhard Kähler, který s odsouzenci pracuje, se domnívá, že „Armin není blázen“. „Umí dobře mluvit i psát. Skupina okolo něj ho respektuje, i proto si ho ostatně vybrala jako svého lídra.

 

Kanibalovu proměnu potvrdil pro bavorskou rozhlasovou stanici i jeden z jeho spoluvězňů, podle něhož Meiwes naprosto odmítá pozřít maso a plně se vžil do své role „zeleného“ bojovníka. „Shledal, že chov zvěře na maso je stejně nechutný čin jako ten jeho,“ uvedl trestanec. „Nyní se dal na vegetariánská jídla,“ doplnil.

 

Zelení kanibala nechtějí

Meiwes se plně doznal ke svému činu v roce 2004. Před tribunálem do detailů popsal, jak v březnu 2001 zabil 43letého Bernda Jürgena Brandese v jeho domě nedaleko města Rotenburg. Policie zatkla Meiwese v prosinci 2002 krátce poté, co na webu uveřejnil inzerát, v němž hledal někoho, kdo by se nechal zabít a sníst…

 

Nyní se Meiwes snaží všechny okolo přesvědčit, že už není hrozbou, že se změnil. Vedle svého „zeleného“ prozření také vzkázal lidem, aby ho nekopírovali. Jeho zpověď vyšla v knize „Konverzace s kanibalem“.

 

Ani tyhle kroky však nepřesvědčily oficiální místa německé Strany zelených, aby s Meiwesem spolupracovala. Ta s podivným přívržencem nechce mít nic společného a distancuje se od něj.

 

„Pan Meiwes není a ani nikdy nebyl členem naší strany,“ řekl novinářům mluvčí partaje Kai Klose. Nic zvláštního, kdo by vedle něj chtěl sedět na stranických sjezdech…

Věříte, že se kanibal napravil?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 77