Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Revopower / foto: Shutterstock

Šlapat na kole je přežitek

Jízda na kole by vás bavila, pokud byste se nemuseli potit? Máme řešení.

Na kole bez šlapání
Patříte-li mezi ty lenivější ze vzorku lidské populace, jistě vás zaujme motokolo RevoPower. To disponuje spalovacím motorem o objemu 25 ccm s výkonem asi 1,1 koňské síly a hmotností okolo pěti kilogramů. Maximální dosažitelná rychlost balancuje na hranici třiceti kilometrů v hodině (ekvivalent rychlejšího šlapání na normálním kole). Sedm a půl metru od kola je hlučnost asi na úrovni 65 dB. Nízká spotřeba, levný provoz a šetrnost vůči životnímu prostředí patří rozhodně mezi klady. Potěšitelná je i pořizovací cena, která se pohybuje okolo 400 dolarů (asi 8 100 Kč).

Dobíjejte baterie přírodní cestou
Společnost Maplin Electronic na svém domovském webu nabízí šikovnou přenosnou kufříkovou solární nabíječku, které dokáže doplňovat energii do tužkových (AA i AAA) článků stejně dobře, jako i do větších monočlánků. Průměrná doba nabíjení se pohybuje od šesti do dvaceti hodin. Samozřejmě přitom záleží na kvalitě a intenzitě dopadajících slunečních paprsků. Cena praktického zařízení dosahuje přibližně 10 liber, což je asi 410 Kč.

Zažeňtě stereotyp s "inteligentním" osvěžovačem

magazin.cz
Věděli jste, že člověk vnímá vůni či pach ve svém okolí pouze 45 minut? Poté si na tento čichový vjem zvykne a přestane jej cítit? Právě z těchto poznatků vycházeli i návrháři osvěžovačů Ambi Pur při přípravě nového produktu.  Jde o elektrický osvěžovač, který každých 45 minut představí novou vůni. Jeho součástí jsou 3 různé avšak harmonicky sladěné parfémy, které se postupně automaticky přepínají. Osvěžovače Ambi Pur 3volution je možné zakoupit ve třech různých variantách – mořské vůně, květinové vůně či „vůně svěžesti“.

Chcete kolo s motorkem?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 9