Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Hummer HX / foto: Shutterstock

Trpasličí Hummer. Šance pro vás!

Zmenšování původního skorotanku jménem Hummer pokračuje. Po luxusní H2 a prozatím nejmenší H3 představí Hummer koncept nazvaný HX.

magazin.cz
Všechno to začalo vojenským poloautem-polotankem H1 a nebyli by to Amíci, aby nenašli v podobné extravagantnosti zalíbení. Největší frajírci brouzdali silnice ve spartánském náklaďáku H1, který později vystřídala luxusem nabušená „há-dvojka“, která si zachovala všechny tradiční prvky původního modelu.

Tlak na zmenšování se později projevil příchodem nejdostupnější verze H3, která je prozatím nejmenším přírustkem téhle humří rodinky. Ale vypadá to, že půjdeme ještě dál, jelikož Hummer připravil pro blížící se Auto Show NAIAS v Detroitu koncept HX, u kterého došlo k dalšímu zmenšování.

Rozvor se oproti H3 smrskl rovnou o 226 mm a celkově působí nový Hummřík mnohem kompaktnějším dojmem. Charakteristická tvář Hummeru však zůstala zachována, takže i případné „HáXko“ poznáme už z dálky.

Nezaměnitelný

magazin.cz
Širokánská chromovaná maska s dvojicí kulatých světel, nízké a téměř kolmé čelní sklo, nezaměnitelná muskulaturnost spojená se stabilním rozkročeným postojem.

O pohon studie se stará šestiválec o objemu 3,6 litru s označením SIDI FlexFuel, který je připraven kromě naturalu papat i biopalivo E85. Výkon bude přenášet šestistupňová automatická převodovka a spolehnout se můžeme i na stálý pohon všech kol. Samozřejmostí je přítomnost uzávěrky diferenciálů, odpojování stabilizátoru a nezávislé zavěšení kol s tlumiči Fox.

Třešničkou na dortu je u konceptu HX odnímatelnost celé řady panelů, takže není problém učinit z uzavřeného teréňáku otevřený kochací vůz pro projížďku divokou buší. Krom odnímatelných střešních panelů k tomu poslouží i vyjímatelné zadní okno, boční skla nebo zcela odstarnitelné dveře. Proměna Hummera HX je tak zcela precizní.

Jak se líbí nový Hummer HX vám?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 240