Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Efektivní způsoby a techniky učení

Nejen ve škole, ale také později v zaměstnání se musíme učit a studovat stále nové věci. Ne vždy je to snadné, a proto je vhodné využívat různé efektivní způsoby, metody a techniky učení. Pojďte zjistit, co vám jistě pomůže.

Významné lednové události české historie

Den za dnem, rok za rokem – každý čas přinášel a přináší v naší společnosti nové události. Některé jsou považovány za tolik významné, že si je připomínáme každoročně. Ani měsíc leden není o taková data ochuzen.

Jak se dohodnout na majetkovém vyrovnání v případě rozpadu manželství

Podle posledních statistik se u nás rozpadá každé druhé manželství. Je tedy logické tvrdit, že majetkové vyrovnání se řeší prakticky neustále. Jenže jak se mají rozvádějící manželé dohodnout, kdo si jaký majetek ponechá?

Významné české osobnosti narozené v lednu

Leden byl pro řadu známých osobností měsícem, kdy přišly na svět a poprvé se nadechly. Pojďme se podívat na dvě z nich, které rozhodně stojí za zmínku.

Půjčka, hypotéka a zpětný odkup nemovitosti – jak spolu souvisí?

Na trhu financí je poměrně dobře známá půjčka.

Gumové hračky do vody bývají semeništěm plísní a bakterií

Odborníci varují před zdánlivě nevinnými gumovými zvířátky, se kterými si s oblibou hrají při koupání malé děti. To, co se v nich skrývá, jim totiž může způsobit vážné zdravotní problémy.

V Americe – kolébce demokracie – je živo. Možná i více, než v Bělorusku.

Už se zdálo, že rok 2020 byl tak naplněn překvapivými novinkami, že bude těžké jej překonat. Šokující události v USA ale odstartovaly nový rok 2021 nečekaně dramaticky.

Tipy a rady, které oceníte při cestě do Dubaje

Spojené arabské emiráty, konkrétně tedy Dubaj, láká čím dál větší množství turistů. Tomu se však nelze divit - vždyť je to jedna z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací.

Jak vybírat nábytek do předsíně

Předsíň není jen prostorem, ve kterém vítáme návštěvy a zouváme či naopak nazouváme si boty. V bytech plní funkci předsíně chodba, často poměrně malá a úzká.

Společnost Pfizer může být zajímavou investiční příležitostí

Vypadá to na konec boje s koronavirem. Důvodem je vynalezená vakcína, kterou se nyní nechává očkovat několik desítek tisíc lidí. Mnohé státy vsadily společnost Pfizer a firma se tak stává zajímavou příležitostí.

Jak se oblékat po čtyřicítce aneb stylem proti krizi středního věku

S přibývajícím věkem se u mnohých žen snižuje jejich sebevědomí. Nejsou si jisté tím, jestli nosí kousky, které jim sluší a které lichotí postavě. Krize středního věku však nemusí být na první pohled vidět.

Novější články Starší články Starší články