Na tato místa lidé raději moc nechodí. Odhalte tajemné budovy v Česku
V Česku jsou určitá místa, kterým se lidé raději vyhýbají. Působí totiž strašidelně, mají temnou minulost a dějí se zde divné věci. Víte, která místa to jsou?
V Česku jsou určitá místa, kterým se lidé raději vyhýbají. Působí totiž strašidelně, mají temnou minulost a dějí se zde divné věci. Víte, která místa to jsou?
Asi jste také jako malé děti slýchávaly “...a žili spolu šťastně až do smrti.“ Po několika nepovedených romantických schůzkách a zlomených srdcí jste této velice známé větě přestali věřit.
Barokní fontána di Trevi je jako magnet na turisty. A není se čemu divit. Její impozantní sochy, burácející voda a magická atmosféra vás zkrátka dostanou. Co se za touto perlou Říma všechno skrývá?
Máte už naplánovanou letošní dovolenou a nemůžete se dočkat, až se podíváte na své vysněné lokality? Jen pozor, ať vás nezastihne takzvaný pařížský syndrom. Je u turistů čím dál častější.
Byli by lidé opravdu šťastnější, kdyby měli všeho dostatek a nemuseli se o nic starat? Nad tím se zamýšlel i americký etolog John Calhoun. A i když svou teorii testoval jen na myší kolonii, výsledky jsou znepokojivé.
Zelený čtvrtek je zejména pro křesťany významným dnem, který předchází Velkému pátku a Velikonoční neděli. Pojí se s mnoha tradicemi a symbolickými úkony, které se vyplatí dle pověr dělat.
Čelíte úmrtí v rodině a hledáte vhodný způsob posledního rozloučení s milovanou osobou? Dnešní doba přináší různé možnosti, jak můžete uctít památku blízkého člověka. Jaké varianty pohřbu a obřadu lze zvolit?
Jaro je pro spoustu lidí nejkrásnější roční období. Pro naše oči ale může být rizikovější než letní měsíce. Jak je chránit?
Ať chceme nebo ne, naše spánkové potřeby ovlivňují naši náladu, produktivitu i osobnost. Když se naučíme správně pracovat s naším chronotypem, kvalita života se nám obrovsky zlepší.
Patříte ke šťastlivcům, kteří spokojeně prospí celou noc, nebo se často budíte a převalujete až do brzkých ranních hodin? Pokud do druhé skupiny, možná jste zaznamenali trend mouth tapingu.
Okamžitý přístup k informacím z celého světa si vybírá svou daň. Mimo jiné v podobě rozvoje nových duševních chorob, třeba kyberchondrie nebo kyber-kompulzivní hromadění.