Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kdysi rozlehlá slovanská Lužice dnes nedosahuje ani plochy Brna

Ve východním Německu, kousek od našich hranic, stále žije malý slovanský národ, jehož řeči je možné porozumět lépe, než Polštině. Bohužel, dnes jich zbyla už jen hrstka a budoucnost mají nejistou.

Gastronomický luxus v podobě kaviáru

Kaviár je považován za skutečný rybí klenot a nazýván také černým zlatem. Pro jedny je na talíři symbolem luxusu, pro jiné je to ovšem jen zbytečný rozmar. Za kilo toho nejdražšího kaviáru zaplatíte až 2,5 milionu korun.

S šicími stroji značky Brother bude šití a vyšívání jedna báseň

Pokud jste se nadchli pro vlastní šití oblečení či bytových textilií, neobejdete se bez kvalitního šicího stroje.

Mizející jezero u Tasmanova ledovce

U vzniku Tasmanova ledovce byly klimatické změny a ty nyní také zapříčiní i jeho neodvratný konec. Vodní hladina, ve které se fascinujícím způsobem zrcadlí okolní ledovce, bude již brzy pouhou vzpomínkou.

Čich jako spouštěč vzpomínek a emocí

Už se vám jistě stalo, že vůně vycházející z otevřených dveří pekárny vás přenesla zpět do dětství. Vůně mohou totiž oživit vzpomínky, a to dokonce i takové události, na které jste dávno zapomněli.

Unikátní rodinný fotoateliér v Českém Krumlově má již více jak 120letou historii

I když současná doba nepřeje návštěvám, pojďme si představit dvě významné osobnosti, které se díky svému nadšení pro fotografování zapsaly do dějin Českého Krumlova i celé Šumavy a jejichž odkaz zde najdeme dodnes.

Kruhy pod očima mohou potrápit, dá se jich však účinně zbavit

Zejména ženy špatně nesou, pokud se jim na obličeji objeví kosmetická vada v podobě vrásek nebo kruhů pod očima. Co na kruhy pod očima zabírá a co je způsobuje?

4 rady pro výběr interiérového osvětlení

Útulně zařízený interiér se neobejde bez zdrojů osvětlení. Jde o velké lustry i menší lampičky a bodová světla, která společně vytváří harmonickou soustavu svítidel po celém bytě.

Slováci zchudli, už jsou nejbídnější zemí Visegrádu, Euro jim nepomohlo

Ještě nedávno nás Slováci dotahovali, co se životní úrovně týče. Už se zdálo, že nás brzy předhoní, data z roku 2020 je však vrací na startovní čáru.

Pěstování pro začátečníky: Začněte s nenáročnými pokojovkami

Chcete svou domácnost krapet zútulnit? V takovém případě vsaďte na pokojové rostliny, i když jste naprostým amatérem v pěstování. Existují takové, které jsou pro vás jako stvořené.

Hematofobie aneb když pouhý pohled na krev vyvolává pocit úzkosti

Nepřiměřený strach z krve se nazývá hematofobie a jedná se o druh psychické poruchy. Řadí se do skupiny fobií, což jsou úzkostné poruchy, které se vyznačují chorobným, bezdůvodným strachem z lidí, věcí nebo situací.

Novější články Starší články Starší články