Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Roztočte to na Točníku s kapelou Kryštof!

Víkendový festival Hrady CZ nabídne přehlídku těch nejlepších kapel české i slovenské hudební scény. Jako první přivátá své návštěvníky již tento pátek hrad Točník.

Festival Hrady CZ startuje jubilejní 15.ročník

Již za necelý měsíc odstartuje šňůra jednoho z nejoblíbenějších festivalů u nás. Ten již 15. rokem boduje u fanoušků hlavně výběrem těch nejlepších kapel tuzemské hudební scény.

Budete se brát? Svatební trendy pro letošní rok

Plánujete letos svatbu? Přijměte první gratulaci, tento rok je ideální na to do toho konečně praštit. Abyste těch gratulací mohli ale přijímat více, začněte plánovat a rozmýšlet co nejdříve. Příprava hezkých pár měsíců zabere.

Tipy na dovolenkovou četbu

Těšíte se na dovolenou i proto, že si konečně v klidu přečtete nějakou knihu? Máme tady pro vás několik tipů na to správné oddechové čtení.

Neopomíjejte tvorbu českých autorů

Spousta čtenářů se našim tuzemským autorům vyhýbá, protože si myslí, že nedostanou takovou kvalitu, jako ze zahraničí. Chyba lávky. I v našich vodách najdete kvalitní autory a výborné knihy. Zde je několik tipů pro vás.

Objevte kouzlo první republiky v samém srdci Prahy

Láká vás noblesní prostředí společenských salonů, stylových kaváren i elegantně zařízených pokojů?

Květen s romantickými knihami

Kdy jindy si přečíst romantickou knihu než v květnu. Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas... Ano, nehynoucí klasika, ale my se dnes podíváme na nějakou tu zamilovanou beletrii.

Zbožňujeme knihy, jsme proto divní?

Také se vám už někdy stalo, že na vás jako na knihomola okolí pohlíželo jako na osobu divnou až podivínskou? Nechápou ani vaši nejbližší, že kniha je pro vás to nejdůležitější kromě vzduchu na dýchání a zdraví rodinny.

Svět knihy – knižní veletrh a knihomolův ráj

Pokud patříte mezi knihomoly, jistě se už nemůžete dočkat 9. května, kdy odstartuje pětadvacátý ročník knižního veletrhu Svět knihy v Praze na výstavišti v Holešovicích.

10 nejčastějších chyb v jazyce českém, kterých se dopouští i hlavy studované

Bezchybné psaní v českém jazyce bývá často tvrdým oříškem i pro vysokoškoláka. Jakých chyb se nejčastěji dopouštíme a proč tomu tak je?

Starší články Starší články