Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Jubilejní 10. ročník Slavností Břeclav láká na přední české kapely i pivní speciály

Multižánrový hudební festival Slavnosti Břeclav letos slaví 10. narozeniny. Do zámeckého areálu 9. a 10. června zavítají kapely Mirai, Rybičky 48, Chinaski nebo Škwor. Návštěvníci Slavností se můžou těšit také na širokou nabídku

Knihy z žánru fantasy, které stojí za přečtení

Domníváte se, že žánr fantasy jsou vlastně jen pohádky pro dospělé? Pro někoho možná ano, ale co je na tom špatného? Nejnovější seriálové zpracování Zaklínače přilákalo k obrazovkám miliony diváků, takže za lásku k fantasy se

Novinky pro čtení ušima – tipy na ty nejlepší audioknihy

Máte málo času na čtení, ale během práce si rádi nějakou tu knížku necháte předčítat do ouška? Pak pro vás máme tipy na nejnovější audioknihy, které by vám rozhodně neměly uniknout.

4 tipy na skvělé čtení na březen

Jaro už se blíží a vás lákají procházky do přírody? Dopřejte si je. A nesmutněte, když se počasí zase trochu zkazí. Máme pro vás čtyři tipy na knížky, které si v březnu můžete přečíst.

Zlom vaz, trhni si nohou a nepij na sekyru – kde se vzala tato rozšířená slovní spojení?

S narůstajícím věkem si většina lidí osvojí různá slovní spojení a fráze, které pak pravidelně používá v mezilidské komunikaci. Někdy je možné jejich původ hledat v rodině, jindy jde o obecně rozšířená úsloví.

Pohádkové muzikály od Disney nadchnou malé i velké diváky

Těžko dnes najdete někoho, kdo by neznal pohádky z dílny Disney. Velkooké roztomile animované postavičky si získaly srdce nejednoho diváka bez ohledu na věk.

Slavnosti Břeclav oslaví 10. narozeniny s kapelami Chinaski, Mirai nebo Rybičky 48

Zámecký areál v Břeclavi přivítá i v roce 2023 přední české kapely. Poprvé v historii na Slavnostech vystoupí Chinaski a Mirai. Desátý ročník, který proběhne 9. a 10. června, si nenechají ujít ani Rybičky 48 a Škwor.

Velké koncerty 2023 – O2 aréna i Eden v obležení tuzemských hvězd

Po covidové pauze se v roce 2022 opatrně do klubů, arén i na festivaly vrátily známí zpěváci, zpěvačky, skupiny i baviči a mohli jsme si konečně vyrazit za kulturou.

Akční trháky se dočkají pokračování. Na co se těšit do kina v roce 2023?

Pokud jste fanoušky akce a dobrodružství, budete s nabídkou filmů, které v příštím roce zamíří do kin, určitě nadmíru spokojeni. Chystají se zejména pokračování klasických akčních filmů.

Čím se Disney nechal inspirovat? Často až hororovými příběhy z pera bratří Grimmů

Pohádky z dílny Disney se těší velké oblibě nejen u dětí. Každý jednou za čas potřebuje jednoduchý poutavý příběh se šťastným koncem, kde dobro zvítězí nad zlem a láska nad nenávistí.

Starší články Starší články