Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Festival Hrady CZ se otevírá většímu počtu návštěvníků, ruší sektory a dává do prodeje další lístky

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se hlásí ve své odlehčené verzi a zvyšuje kapacitu návštěvníků. Stejně jako v předchozích ročnících, také letos máte možnost poslechnout si výběr těch nejlepších zpěváků i kapel.

Kapela Wohnout pouští do světa Pilota

Skupina Wohnout, která letos slaví krásné čtvrtstoletí své existence, vydává nový videoklip z připravovaného alba. Deska vyjde na konci prázdnin a v září ji čeká velký pražský křest.

Moravské vlajky v letošních letních svátcích zavlály na východě naší republiky

Tak jako v minulých letech i letos se koná vlajková iniciativa na počest svátku příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu v 9. století našeho letopočtu. A je jich opět více!

Brutální kultury, kde se dobrovolně umírá

Každá kultura na světě má svá specifika, některé kultury jsou však odlišné a pro mnohé nepochopitelné. Za určitých okolností se v nich totiž očekává, že člověk dobrovolně ukončí svůj život.

Kapela Trautenberk vydává po roce nový singl „Vzpoura kanců“

Fungl nová halekačka s mnohoznačným názvem i sdělením bude součástí připravovaného alba, které by mělo vyjít někdy příští rok. Již nyní si ji však můžete užít v právě natočeném klipu.

Chinaski vyráží na třikrát odložené turné

Rok a půl si museli počkat fanoušci kapely Chinaski na koncerty k poslednímu albu 11. Původní halové turné se kvůli celosvětové pandemii třikrát posunulo.

Fanoušci Douglase Adamse dnes vzpomenou na ručníkovou tradici

25. květen je totiž neformálním svátkem spisovatele Douglase Adamse a připomíná jeho stěžejní dílo Stopařův průvodce galaxií.

Dominance angličtiny v hudbě poprvé výrazně oslabila

Poslouchání hudby se poslední dobou stávalo více a více fádní. Z reproduktorů se totiž linul prakticky jen jeden jazyk – angličtina. Nicméně tento víkend naznačil, že by tomu tak do budoucna nemuselo být.

Užijte si měsíc lásky ve společnosti romantických knih

Květen je symbolem lásky a citových vzplanutí, proto vám dnes přináším několik tipů na romantické příběhy.

Romantické knihy, které stojí za přečtení. Vraťte do životů víru v pravou lásku

Volný čas můžeme strávit jakkoliv. Ale jelikož se květen zpravidla nese ve znamení lásky, proč ho nestrávit tím, že si přečteme nějakou povedenou romantickou knížku? Možností máme hned několik, stačí si vybrat!

Starší články Starší články