Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Velkolepý muzikál Shrek nabízí skvělou podívanou pro malé i velké diváky

Dobrodružný pohádkový příběh plný zpěvu, tance i humorných průpovídek se vrátil na halová jeviště a diváci jej měli možnost vidět zatím v Brně a v Pardubicích.

Božský Freddie Mercury - jeho zázračný hlas se zkoumal i u nás

Jedinečnost Mercuryho hlasu potvrzena – do výzkumu se kromě zahraničních vědců zapojila také Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Tipy na nejlepší knihy vydané v roce 2019

Opět se přehoupl další rok a máme pro vás tipy na několik skvělých knih roku uplynulého.

Írán připravuje ochranu památek zapsaných v UNESCO: Nad těmi nejdůležitějšími má být vztyčena bílá vlajka

Trumpovo vyjádření na Twitteru o zničení 52 kulturních a historických center dalo vzniknout unikátnímu projektu na ochranu a zachování cenných historických památek.

Daniel Hůlka se po 20 letech vrací k opeře ve velkolepém projektu Belcanto

O návratu k opeře snil zpěvák Daniel Hůlka již řadu let a nyní si konečně splní svůj velký sen. Společně s dalšími významnými operními zpěváky bude tento rok vystupovat v projektu Belcanto, kde ho doprovodí 70člený orchestr a se k

Kde se vzala tradice zdobení vánočního stromečku?

Už se těšíte, jak o Štědrém dnu budete zdobit stromeček a užijete si tu pravou vánoční pohodu? I přestože již většinou po původu této tradice nepátráme, možná bude pro mnohé překvapující, že jde o zvyk veskrze pohanský.

Celosvětově úspěšný muzikál SHREK ohromí show velkou jako zlobr

Již začátkem příštího roku u nás ožije Shrek ve velkolepé výpravné muzikálové show, která zavítá do vybraných měst České republiky.

ABBA Mania z londýnského West Endu míří do České Republiky

Slavná švédská čtveřice má své následovníky, kteří šíří její slávu dál po celém světě.

Papírové knihy a elektronické čtečky aneb co preferují knihomolové

Knihomolové budou stále tak nějak stabilně rozděleni na dva tábory, jedni jako milovníci klasických knih a tzv. čuchači, a druzí prostě e-čtenáři.

Elvis stále táhne

Od smrti Elvise Presleyho uplynulo už 42 let, přesto jsou jeho písně stále populární. I z toho důvodu jsou občas vidět jeho dvojníci. Někteří z nich dokáží udělat i parádní show.

Starší články Starší články