Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Fanoušci Douglase Adamse dnes vzpomenou na ručníkovou tradici

25. květen je totiž neformálním svátkem spisovatele Douglase Adamse a připomíná jeho stěžejní dílo Stopařův průvodce galaxií.

Dominance angličtiny v hudbě poprvé výrazně oslabila

Poslouchání hudby se poslední dobou stávalo více a více fádní. Z reproduktorů se totiž linul prakticky jen jeden jazyk – angličtina. Nicméně tento víkend naznačil, že by tomu tak do budoucna nemuselo být.

Užijte si měsíc lásky ve společnosti romantických knih

Květen je symbolem lásky a citových vzplanutí, proto vám dnes přináším několik tipů na romantické příběhy.

Romantické knihy, které stojí za přečtení. Vraťte do životů víru v pravou lásku

Volný čas můžeme strávit jakkoliv. Ale jelikož se květen zpravidla nese ve znamení lásky, proč ho nestrávit tím, že si přečteme nějakou povedenou romantickou knížku? Možností máme hned několik, stačí si vybrat!

Připravte si velikonoční zahradní párty

Začátek jara každoročně zahajuje sezonu grilovaček. I když současná situace nedovoluje pozvat na vaší velkolepou párty spousty kamarádů, užít si slavnostní atmosféru můžete i v úzkém domácím kruhu.

Lockdown nás nezastaví - cestujte s knihami po celém světě

Současná koronavirová situace a stále přísnější opatření nás uzavřeli v bytech a domech. Vycestujte alespoň prostřednictvím dobrých knih a pojďte se podívat na ty, které rozhodně stojí za pozornost.

Oslavy Mezinárodního dne žen byly dříve pompézní záležitostí

Mezinárodní den žen se každoročně slaví 8. března. Ženy, manželky, milenky či kolegyně v práci dostávají kytičku, čokoládu či jinou drobnost. Podstatu svátku a jeho vznik však nezná nejen většina mužů, ale ani obdarovaných žen.

Oslavte blížící se svátek sv. Valentýna ve společnosti romantického příběhu

Nemusíte ani čekat na svátek zamilovaných, čas na romantický příběh si můžete udělat kdykoliv. Pro inspiraci přinášíme několik knižních tipů.

Krásné a levné dekorace všude kolem nás

Kouzelný domov plný lásky si zaslouží něco víc než jen nábytek a spotřebiče. Hitem letošní sezóny jsou dekorace, které dokáží rozzářit každou místnost.

Mrazivé večery ve společnosti stejně mrazivých thrillerů

Dlouhé zimní večery víc než kdy jindy lákají ke čtení. Pokud máte rádi napínavé příběhy, potom je tento článek s knižními tipy určen právě pro vás.

Starší články Starší články