Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky TECHNIKA:

Magnet fishing: netradiční a akční zábava nejenom pro dobrodruhy

Máte rádi dobrodružství a neobvyklé aktivity? Tak to pro vás máme tip na aktivitu, která vás bude bavit a přinese vám spoustu nových zážitků.

Potřebujete rozvaděče? Vyberte správný druh

V elektrotechnice potřebujete celou řadu prvků, mezi nimiž nechybí ani rozvaděče a rozvodnice. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant a provedení.

Auta s pohonem na CNG jsou zajímavým kompromisem mezi ekologií a výkonem

CNG znamená zkratku pro stlačený zemní plyn. Nejedná se tedy o rozšířené LPG – zkapalněný propan-butan.

Chcete koupit filamenty pro 3D tiskárnu? Poradíme vám, podle čeho je vybírat

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství filamentů, přičemž konkrétní druh určuje tepelnou a mechanickou odolnost výtisku. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru 3D strun.

Seznamte se s IoT vývojovými deskami ESP8266 a ESP32

Vývojové desky Arduino a Raspberry Pi jsou všem dobře známé. Pokud ale chcete tvořit, hrát si a zkoumat svět IoT, máte mnohem větší možnosti.

Namočený mobilní telefon: návod, jak jej zachránit

Ne všechny mobilní telefony jsou vodotěsné. Ačkoli asi nikdo naschvál nenamočí svůj telefon, jsou situace, které nemusíme mít pod kontrolou.

Na vývoji sondy úspěšně vyslané k Marsu se podílely arabské ženy

Už jste slyšeli o tomto malém zázraku? Arabské ženy se z velké části podílely na úspěšném vyslání sondy k rudé planetě. Vývojový tým tvoří třetina žen, zbytek jsou muži.

Designová perla Středomoří jako plovoucí ráj zhýčkaných boháčů

Zcela nová jachta s exotickým názvem Shaddai se chlubí nadčasovým designem a svému majiteli nabídne luxusní zázemí i úchvatné výhledy.

Pryč jsou doby, kdy Evropa experimentovala s tepelnými čerpadly

Vzpomínáte si na dobu, kdy světlo světa spatřovaly první „zelené“ developerské projekty, na které jsme hleděli jako na „laboratorní pokusy“, který je prozatím na hony vzdálený realitě?

Budeme za deset let jezdit na elektřinu, vodík nebo naftu?

Máme zde další generaci elektrických automobilů. Zdá se, že se zase o kus vylepšily. Vedle levné Škodovky máme levnou Dacii, slušné ceny nabízí Peugeot. Budeme na ně ale opravdu za deset let jezdit?

Starší články Starší články