Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky TECHNIKA:

Není Qi jako Qi aneb pojďme si dobít baterky. Zn.: bezdrátově

Na první pohled to vypadá jednoduše, až zázračně. Položíte svůj telefon i s pouzdrem na magickou dobíjecí podložku a on se během několika minut až hodiny dobije. Celý proces má však několik ale.

Pražské metro je jedinečné – páté nejvýkonnější v Evropě

Naše hlavní město je ve srovnání s evropskými metropolemi celkem malé, rozhodně se nedá říci, že by patřilo k největším. Ale pod jeho povrchem obsluhuje přepravu lidí velmi dobře vymyšlené metro, které si nezadá téměř s žádnou

Největší české dopravní letadlo nakonec přece jenom bude létat

Mnozí slyšeli o letadle Let 410 Turbolet, československém stroji, který se dodnes vyrábí v Kunovicích. Ale ke konci osmdesátých let tu byl projekt většího letadla, který se do sériové produkce nedostal. To by se teď mělo změnit.

Který způsob vytápění je před nadcházející zimou nejvýhodnější

Ti, kteří bydlí v moderní novostavbě, dávají obvykle přednost elektřině. Ta se vyplatí zejména v dobře zateplených budovách, které mají minimální tepelné ztráty. Ve starších zděných stavbách přichází ke slovu plyn.

Startuje druhá vlna přechodu na pozemní digitální vysílání DVB-T2. Kdo nepřejde, ztratí televizní signál.

Společně s druhou vlnou digitalizace nastartovanou na našem území v roce 2018 nastává i nutnost přizpůsobit svůj televizní přijímač novému standardu pozemního digitální vysílání DVB-T2.

Láká vás kouzlo závratných výšin? S leteckými zážitky si ho můžete vychutnat naplno

Touha po nových obzorech provází lidi od pradávna. Podléhali jí už první lovci, kteří na svých cestách za bohatší kořistí postupně objevovali dosud nepoznané kraje.

Sovětská jaderná ponorka Komsomolec leží v Barentsově moři již 30 let

Ponorka ukrývající ve svých útrobách dvě jaderné hlavice a odstavený jaderný reaktor vykazuje neuvěřitelně vysoké hodnoty radioaktivního záření.

Tam, kde spadlo letadlo, 28.11.1988 u Staré Paky

Onoho listopadového dne roku 1988 bylo vlezlo, mlhavo a ticho. Dušičkové odpoledne narušil vzdálený kolísavý hukot, který se pozvolna změnil v burácení.

Co dokáže nabídnout temná stránka internetu, aneb seznamte se s Darknetem

O Darknetu neboli temném internetu slyšel pravděpodobně již téměř každý. Většina běžných uživatelů jej však má spojen s ilegální činností a kriminalitou. S tímto účelem však Darknet vyvíjen nebyl.

Recenze a zkušenosti s internetem od Starnetu

Rychlý internet je pro běžný život čím dál důležitější. Já to vnímám obzvlášť, protože pracuji v oblasti informačních technologií.

Starší články Starší články