Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Smyslů nemáme pět, ale dvacet, aneb co víme o mozku a není to pravda

Mozek je jeden z nejdůležitějších orgánů našeho těla a stále nad ním visí celá spousta otazníků. Už dlouhá léta se jím zabývají neurologové a snaží se přijít na něco nového, co jsme doposud o mozku nevěděli.

Jak se chránit před koronavirem při cestování po ČR

Prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává dovolenou a s ní i cestování. I když máme letos omezené zájezdy do zahraničí, vynahrazujeme si to cestováním po Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Atopický ekzém jako strašák ve skříni rodičů. Jak se o děti s tímto problémem starat?

Suchá, červená, svědivá pokožka - i tak lze popsat atopický ekzém, se kterým se dnes rodí řada dětí. Zatímco u některých to jde znát prakticky ihned, u jiných dětí se atopický ekzém rozjíždí s přibývajícími léty.

Co způsobí obyčejná moucha, pokud si sedne na vaše jídlo

Mouchy vnímáme jako otravný hmyz, jehož úporné bzučení nás obtěžuje hlavně v noci. Největší paseku však nadělají v případě, když přistanou na nechráněných potravinách.

Parazité ve velkém ohrožují naše zdraví hlavně v noci

Pouhým okem roztoče, bakterie ani většinu plísní neuvidíme. Kdybychom je však viděli, asi by nás pěkně vyděsilo, jaké množství parazitů s námi žije doma, potažmo v posteli.

Sinice útočí na vodní plochy také letošní léto

Neodradí vás zelená barva vody od úlevného osvěžení v parných dnech? Pozor, ve vodě se kromě méně nebezpečných řas mohou množit také škodlivé sinice.

Sacharidy vůbec nejsou špatné: Ani při hubnutí se jich nebojte!

Chtěli byste vypadat lépe, shodit nějaké ty kilogramy a nabrat svalovou hmotu? Aby ne, kdo by si to nepřál? Ať už jsou vaše přání z hlediska formování vaší postavy jakákoli, určitě si budete muset dát pozor na sacharidy.

Při letních bazénových hrátkách dejte pozor na přecitlivělost na chlor

Navštívili jste veřejný bazén a pálí vás nyní oči, osypali jste se či kašlete nebo máte ucpaný nos? Možná jste přecitlivělí na přítomnost chlóru ve vodě.

Muchovník plodí ve velkém zdravé a chutné „indiánské borůvky“

Znáte sladké plody muchovníku neboli indiánské borůvky? Pokud ne, dnes se o nich spoustu informací dozvíte.

Chraňte svou pokožku proti UVB a UVA záření

Stále velké procento z nás řeší SPF faktor a ochranu pleti pouze v létě během opalování. To je ovšem chyba, pokožku bychom měli chránit celoročně.

Starší články Starší články