Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Hrad Kost a údolí Plakánek jsou opředeny tajemstvím

V Českém ráji leží náš nejzachovalejší gotický hrad Kost. Nedobytný hrad postavený na pískovcové skále je ukryt v malebném údolí s názvem Plakánek. Proč hrad nikdy nebyl dobyt a proč nese údolí jméno Plakánek?

Jaká bude vaše letní dovolená? Užijte si ji na zámku

Léto můžeme trávit různě. Někdo si neodpustí moře, jiný rád objevuje kouty naší vlasti. Pokud si chcete odpočinout, užít si hýčkání nebo třeba jen překvapit drahou polovičku, pak se mrkněte, jaký luxus nabízí české zámky.

Rozbitý Mariupol vstává z popela a rozjely se v něm tramvaje. České.

Před rokem vrcholila bitva o jihoukrajinské město Mariupol, ležící na severním břehu Azovského moře. Už jen pár dní zbývalo ke kapitulaci posledních obránců v obrovské továrně Azovstal. Město však bylo tou dobou již totálně zniče

Do Thajska? Přímo a rovnou z Prahy! Aneb exotika konečně na dosah ruky

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte na dovolenou do exotiky? Nemusíte se představy vzdávat ze strachu z několika přesedání. Z Prahy totiž nově létají přímé spoje rovnou do Thajska – vysněné destinace nejednoho cestovatele.

Hluboká nad Vltavou zve na (ne)tradiční výlet - vydejte se po stopách obřích velikonočních kraslic

Období Velikonoc je v Hluboké nad Vltavou již tradičně zasvěceno velikonočním kraslicím. Již poněkolikáté jsou v obci a jejím okolí rozmístěny téměř tři desítky obřích velikonočních kraslic. S dětmi i bez nich se můžete vyprav

Dunajská princezna Budapešť

Budapešť je ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu. Splňuje kritéria evropské metropole a poskytované služby vás překvapí svou kvalitou. Zejména milovníci termálních pramenů si zde přijdou na své.

O atraktivní byty v Malešickém háji je zájem. Zbývají poslední dva

Chcete si užívat si jedinečnou atmosféru metropole a mít přitom všechny příležitosti na dosah ruky? Nejste v tom sami, podobně sní spousta lidí. Mnozí již však snění přetavili v realitu.

Hrad Louzek strážící zemskou stezku z Budějovic do Rakous

Vydáte-li se až k jižní hranici naší země, můžete navštívit zříceninu velmi zajímavého hradu, jenž byl původně vystaven jako strážní hrad na linecké obchodní cestě. Dnes jsou z něj sice jen zříceniny, ale velmi působivé.

Mexické putování po Yucatánu

Co vše se dá zažít a vidět v Mexiku v průběhu necelých dvou týdnů? Bez cestovní kanceláře a pouze na vlastní pěst jsme se vydali poznávat mexický poloostrov Yucatán.

Gotický hrad Sokolčí s padělanou listinou Voka z Rožmberka

Dnes vám představíme hrad, který kromě pánů z Velešína patřil i Rožmberkům a evokuje v nás romantické představy o sídle schovaném v hlubokých lesích.

Starší články Starší články