Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Špindlerův Mlýn – aktivní dovolená pro celou rodinu

Špindlerův Mlýn mají lidé spojený především se zimou. Dnes je Špindl vyhledávanou lokalitou také pro letní dovolenou. Vyžití tu najdou pěší turisté, cyklisté i vyznavači adrenalinových aktivit. Která místa stojí za návštěvu?

5 důvodů, proč navštívit právě Berlín

Berlín je ideálním místem, kam vyrazit na dovolenou. Tato rušná metropole splňuje všechny požadavky moderního člověka.

Jizerskohorské bučiny – první česká přírodní památka na seznamu UNESCO

Frýdlantský výběžek je pro řadu lidí vzdálený a neprozkoumaný kout naší republiky, ačkoli skrývá mnoho hezkých míst. Jedním z nich jsou Jizerskohorské bučiny, jejichž jedinečnosti si všimla i mezinárodní organizace UNESCO.

Poutní místo U Svatého Kamene dýchá osobitou atmosférou

Na poutní místo U Svatého Kamene jsme se dostali spíše náhodou a vůbec jsme netušili, jak zajímavou památku jsme objevili.

Nově zrozená tvrz Tichá v jižních Čechách láká k návštěvě

Tvrz Tichá stojí nedaleko Rychnova nad Malší. Dříve bývala důležitým bodem v obraně naší země a prošla si složitou historií. Dnes se však dočkala doslova znovuzrození díky spolku Hrady na Malši.

Tip na aktivní dovolenou: Triglavský národní park a Bohinjské jezero

Při cestě po Slovinsku byste rozhodně neměli minout ani Triglavský národní park s Bohinjským jezerem, vodopádem na řece Savica a horou Vogel. Okouzlí vás překrásná příroda, vysoké hory a vodopád řítící se z výšky 97 m.

Dechberoucí zahrady Marqueyssac

Nechejte se očarovat precizním zahradním uměním staré Francie. V údolí řeky Dordogne v jihozápadní Francii se rozprostírají jedny z nejkrásnějších zahrad celého světa – Marqueyssac.

Víte, odkud pochází nejkrásnější koně – Lipicáni?

Lipicány zná snad každý, kdo se někdy zajímal o koně. Známí jsou po celém světě především z různých přehlídek a drezurních disciplín.

Krásy Slovinska – Postojnska a Škocjanská jeskyně svou krásnou berou dech

Slovinsko je sice malá zemička, ale v poslední době čím dál populárnější. Mezi nejznámější a nejkrásnější místa patří slovinský kras – Postojnska a Škocjanská jeskyně.

Poznejte Worldee, inovativní portál pro milovníky cestování

Chcete si své cestovatelské zážitky někde zaznamenávat, uchovávat a vést si cestovní deník, ale klasický sešit vám nestačí? Stačí si vytvořit profil na portále Worldee zdarma, zapisovat si dojmy, nahrávat fotky a plánovat nové výlet

Starší články Starší články