Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Na dovolenou obytným autem

Plánujete, kam vyrazíte v létě, a více než válení se na pláži u moře vás láká dovolená, na které byste objevovali zajímavá místa? Pak je ideální přemýšlet o dovolené, na kterou vyrazíte obytným autem.

Je magické Santorini bájnou Atlantidou?

Malebný řecký ostrov Santorini láká turisty neobvyklou pohádkovou atmosférou, kterou na žádném jiném ostrově nenajdete.

Zažijte středověk na nejvýše položeném hradě v Česku – Vítkův kámen

Vítkův kámen je zřícenina gotického hradu na břehu lipenské přehrady, která stojí na stejnojmenné hoře. Znát jej můžete také pod názvem Vítkův hrádek.

Konec papírových dokladů. Zelená karta v autě stačí v elektronické podobě

Nechce se vám s sebou vozit zelenou kartu vytištěnou na papíře? Nemusíte. Stačí ji u sebe mít v elektronické podobě, například v mobilu. Platí to všude?

Navštivte nejvyšší horu Blanského lesa a rozhlédněte se z nejstarší kamenné rozhledny Kleť

Kleť je známá jako rozhledna s příjemnou restaurací, kde se dobře nají děti i dospělí. Ve skutečnosti však v sobě ukrývá mnohem více. Víte, čím je Kleť významná a proč byste ji při svých cestách na jih Čech měli navštívit?

Zámek Veltrusy: Navštivte zákoutí netradičního zámeckého parku

Veltruský zámek nadchne nejen svými interiéry, ale i rozlehlým zámeckým parkem. Ten nabízí svým návštěvníkům stezky křižující areál od jedné zajímavosti k druhé. Prozkoumejte romantická zákoutí parku, nebudete litovat.

Kyjev stále drží alespoň část všech ukrajinských oblastí

Mnozí vědí, že Ukrajina se formálně dělí na 25 oblastí, které mají určitou samosprávu a svá hlavní města. I když se teď o napadení Ukrajiny hodně mluví, málokdo si uvědomuje, že neexistuje ukrajinská oblast, která by alespoň z m

Vendryně nabízí romantické procházky i focení s karakalem

Slezské Beskydy nabízí také spoustu krásných míst k navštívení. Jedním z tipů na výlet je určitě i obec Vendryně. Zde najdeme například minizoo nebo takzvané vápenky.

Vlajky Sovětského svazu zaplavily jižní Ukrajinu

Včera probíhaly oslavy Dne vítězství v některých zemích na východ od nás, kdežto v České republice jsme jej slavili už o den dříve. Na sovětské vlajky se tu už zapomnělo, vystřídaly dokonce i v Praze moderní americké.

Obrův chodník láká k procházce návštěvníky Irska

Kdo jede do Irska a chce spatřit místní unikáty, neměl by minout tzv. obrův chodník.

Starší články Starší články