Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Sac Actun - největší komplex zaplavených jeskyní na světě

Největší komplex zaplavených jeskyní byl odhalen po deseti měsících intenzivní práce, pátrání, potápění a shromažďování informací. Průzkumníci objevili artefakty, které jsou stopou k tisíci let staré civilizaci.

Tajemství a vznik Velké modré díry

Velká modrá díra je označována jako nejúžasnější místo na Zemi a prý by byla schopná pojmout dva Boeingy 747 a ještě by v ní zbyl volný prostor.

Palermské katakomby – Morbidní podívaná od 16. století až dodnes

Město Palermo na jihu Itálie je proslulé mimo jiné i kapucínským klášterem, který má rozsáhlé katakomby s tisíci pohřbenými mumifikovanými těly. Způsob jejich pohřbení však šokuje a udivuje návštěvníky z celého světa.

Spící kráska v sicilských katakombách

Není mumie jako mumie, tahle vypadá jako anděl a občas na vás i zamrká. O kom je řeč? O mumii malé Rosalie Lombardo, kterou je možné vidět v sicilských katakombách v Palermu.

Zájem o ubytování na horských chatách či chalupách roste, stanou se hitem letošní dovolené

Vzhledem k současné situaci je složité plánovat zahraniční dovolenou, Češi však na rekreaci nerezignují a ve velkém objednávají pobyty na horských chatách či chalupách.

Parkoviště v Orlických horách zejí prázdnotou

Zjišťovali jsme, jak se vládní nařízení a restrikce podepsaly na obsazenosti českých hor, které ještě v minulém týdnu praskaly pod náporem turistů i sportovců.

Kdysi rozlehlá slovanská Lužice dnes nedosahuje ani plochy Brna

Ve východním Německu, kousek od našich hranic, stále žije malý slovanský národ, jehož řeči je možné porozumět lépe, než Polštině. Bohužel, dnes jich zbyla už jen hrstka a budoucnost mají nejistou.

Mizející jezero u Tasmanova ledovce

U vzniku Tasmanova ledovce byly klimatické změny a ty nyní také zapříčiní i jeho neodvratný konec. Vodní hladina, ve které se fascinujícím způsobem zrcadlí okolní ledovce, bude již brzy pouhou vzpomínkou.

Unikátní rodinný fotoateliér v Českém Krumlově má již více jak 120letou historii

I když současná doba nepřeje návštěvám, pojďme si představit dvě významné osobnosti, které se díky svému nadšení pro fotografování zapsaly do dějin Českého Krumlova i celé Šumavy a jejichž odkaz zde najdeme dodnes.

Nejstrašidelnější místa současnosti

Zatímco někdo cestuje za šumícím a uklidňujícím mořem, jiný preferuje pořádné dobrodružství. Pokud patříte do druhé skupiny, možná vás zaujme některé z míst, kam stojí za to vycestovat, pokud máte pro strach uděláno.

Starší články Starší články