Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Nenápadná Vicenza architekta Palladia

Turisté většinou navštěvují v severní Itálii Benátky či Veronu. Na další poklady místního kraje už není čas. A právě mezi romantickými Benátkami a zamilovanou Veronou leží Vicenza, kterou proslavil architekt Andrea Palladio.

Národní park Zhangjiajie jako kulisa slavného filmu Avatar

Čína v sobě skrývá nejeden přírodní poklad. Seznamy národních parků se ročně rozšiřují. Zhangjiajie je první území, které bylo prohlášeno národním parkem a posléze se dostalo i na seznamy UNESCO.

Svatojakubská pouť aneb putování ve znamení mušle

Cestování na sebe bere různé podoby. Stále oblíbenější začíná být tradiční putování. Vezmete batoh, zamknete byt a jdete po vlastních až do cíle. Nejoblíbenější a zároveň nejstarší je v Evropě Svatojakubská pouť.

Dovolená snů v obytném autě

Sice nám na dveře pomalu klepou Vánoce, ale klid během vánočních svátků je ideální pro plánování letní dovolené.

Americký Texas nejsou jen kovbojové a ropné vrty

Mnoho lidí si americký stát Texas spojuje s kovboji, ropou a nejlepším barbecue na světě. Přestože všechny tyto věci při návštěvě Texasu pravděpodobně najdete, můžete cestou narazit na několik překvapení.

K čemu slouží povinné ručení

Výběr povinného ručení představuje pro každého řidiče nutnost. Jak vybrat správnou pojistku a podle kterých parametrů se rozhodovat?

Jak vybrat cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou, na nákupy do zahraničí nebo na služební cestu? Ať už vyrazíte do zahraničí kamkoliv, neměli byste spoléhat jen na zdravotní pojištění, které vám zajišťuje léčbu v České republice.

Místo, kde tisíc let nepršelo

Na severu Chile se táhne podél pobřeží Pacifiku jedna z nejsušších pouští světa: Atacama. Na poušti jsou místa, kde už tisíc let nepršelo. I když se jedná o velmi nehostinné prostředí, přesto turistům nabízí přímo nadpozemskou

5 chyb, které děláme při nákupu letenek

Když kupujeme letenky sami a cestujeme tzv. „na vlastní triko“, může dojít ke komplikacím, kterých si při rezervaci a následném nákupu nemusíme být vůbec vědomi. Na co dát pozor?

Kde najdete nejlevnější letenky?

Chystáte se letět na dovolenou a nechcete spoléhat na cestovní kanceláře? Letět můžete i na vlastní pěst. Je však potřeba vyřídit si rezervaci a nákup letenek.

Starší články Starší články