Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Jak se nebát seznámení

Taky už máte dost samoty? Nebaví vás plácat se v nefungujícím vztahu?

Žijete v područí manipulátora? Nebo se vás kolega v zaměstnání snaží dostat do pozice, ze které nebudete nebezpeční pro jeho záměry?

Manipulace je podlá technika, která umožní manipulátorovi dělat si, co chce bez ohledu na společenská či morální pravidla.

Co vede rodiče dávat svým potomkům až bizarní jména

Rolex, Análie, Izrael, Arletta... Ano, i tak se jmenují děti narozené u nás v Česku, byť nám to připadá naprosto neskutečné. Čím si asi ti malí tvorečkové zaslouží takový vstup do života?

Šikana se může dotknout každého z nás

A to buď osobně nás, našich dětí, mezi známými a podobně. Není to jen „něco“, co známe z doslechu či z filmů.

Temná duše Emy Destinnové

Když slavná zpěvačka, kterou zná většina z nás především z dvoutisícikorunové bankovky, ve svých 51 letech zemřela na svém zámku ve Stráži nad Nežárkou, zůstala po ní řada nezodpovězených otázek.

Víme, kde najít vánoční dárky, abyste při jejich nákupu ušetřili

Všichni sice víme, že Vánoce nejsou o dárcích, nýbrž o tom strávit čas se svými blízkými, nicméně málokdo si se svou rodinou a přáteli dárky nedává.

Jak mění internetová doba náš vlastní mozek

S čím dál větší propojeností všeho a všech se ztrácí schopnost se skutečně odpojit. Mozek je zaplaven doslova nevysychajícím proudem informací, které zároveň nedokáže zpracovat.

Nejen Deník Anne Frankové: známe tři další deníky židovských dívek, které vyprávějí o holocaustu

Přinášíme svědectví dospívajících židovských dívek, které stejně jako Anne Franková sepsaly své zážitky formou deníkových zápisků.

Bílý teror: Moderní forma mučení cíleně narušuje lidskou psychiku

Nic pro slabé povahy - teror bez použití fyzického násilí přivádí k šílenství i velmi otrlé jedince. Jak probíhá novodobé mučení bílou barvou?

Před 30 lety se rozpadalo Východní Německo. Co si ještě pamatujete o „Dederónech“?

Německá Demokratická Republika (Deutsche Demokratische Republik - DDR) končila svou nepříliš dlouhou historii právě před třiceti lety. Na rozdíl od ostatních východních států se ani nepokoušela reformovat. Jak rychlý rozpad vypadal?

Starší články Starší články