Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Jak ušetřit čas a energii? Neřešit názory druhých, vyhnout se prokrastinaci i věčnému stěžování

Čas a energie – dvě věci, kterých bychom si měli vážit a nakládat s nimi tak, abychom nelitovali. Bohužel si v našem životě udržujeme několik požíračů obou cenností a poté si stěžujeme, že něco nestíháme. Pojďme je poznat a od

Steve Jobs patřil k nejuznávanějším podnikatelům – příležitosti viděl všude a nebál se riskovat

Kdo by dnes neznal společnost Apple, která je charakteristická logem nakousnutého jablka. Dnes ikonická elektronika, která bortí limity, předsudky i každoroční očekávání. Aby však mohla vyrůst, musela mít za zády silného vizionáře.

Poplatek za veřejnoprávní televizi a rozhlas se bude zvyšovat

Poplatek za televizi se bude pravděpodobně od ledna 2024 zvyšovat o dvacet pět korun na částku sto šedesát korun. Rozhlasový poplatek se navýší o deset korun na částku padesát pět korun.

Kojení na veřejnosti není zakázané, mnohé ale pohoršuje

Právo matky nakojit dítě, respektive nakrmit hladové dítě, nikdo nikomu neupírá. Otázkou je, zda je vhodné kojit dítě na veřejnosti.

Fexting aneb hádka přes telefon jako trend moderní doby

Žijeme v době, kdy často komunikace online převažuje nad osobní. Není tak divu, že se v digitálním světě odehrávají i hádky. Mohou být v něčem přínosem?

O původu značky Apple a další zajímavá fakta o jablkách

Jablíčko, ovoce z ráje, asi nejznámější druh ovoce na světě, které zná každý. V obchodních řetězcích se na nás z regálů usmívají mnohé odrůdy, některé k přímé konzumaci, jiné, které se lépe hodí na upečení ikonického

Z rodiče na plný úvazek zpátky do pracovního sedla

Návrat do práce po rodičovské „dovolené“ může být stresující a náročný. Zatímco před dětmi si člověk dělal starosti jen o pracovní povinnosti a koordinaci svého vlastního času, nyní začíná pravý kolotoč rodinného manageme

Své tělo můžete po smrti darovat lékařské vědě

Pokud chcete, můžete za svého života darovat své tělo vědeckým účelům. Přesněji řečeno, po vaší smrti dostane vaše tělo k dispozici Ústav anatomie a studenti medicíny využijí vaše tělo pro výukové účely.

Dehydrataci organismu není radno podceňovat, hrozí nejen v létě a při sportovních aktivitách

Dodržovat pitný režim je třeba po celý rok, a nejen v létě. Jak poznat, že málo pijete a hrozí vám dehydratace? Co s tím udělat?

Dětem a matkám vstup zakázán

Objevují se restaurace, kavárny a jiná veřejná místa, kam majitelé zakazují vstup s dětmi. Někde to kulantně zabalí do informační roviny a doporučí do prostoru s dětmi nevstupovat, jinde se toho nebojí vůbec a rovnou vstup zakážou.

Starší články Starší články