Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Slavné psychologické experimenty: Do jaké míry vás ovlivní očekávání druhých?

Může vést pozitivní očekávání k pozitivnímu výsledku? Ovlivňuje naše negativní přesvědčení i druhé lidi? Podle legendárních psychologických experimentů je to více než patrné. Pojďme si přiblížit ty nejznámější z nich.

Oblíbená pizza a vše, co jste o ní nevěděli

Původem italská placka z mouky, oleje, vody a soli potřená rajčatovým sugem, vonící oreganem a doplněná oblíbenými ingrediencemi v čele s mozzarellou si získala srdce většiny lidí po celém světě.

Jak správně vypovědět povinné ručení

Prodali jste auto a kupujete nové, takže bude potřeba zrušit staré povinné ručení? Nebo vám přijde vaše pojistná smlouva nevýhodná a raději byste přešli k jiné pojišťovně?

Nobelovy ceny s humorem

Nobelova cena patří v naší kultuře mezi nejprestižnější vědecké ocenění. Co když ale vaše vědecká práce přinese nečekané, až žertovné výsledky? Nebojte, máte šanci na Ig Nobelovku.

5 tipů na rychlé mytí oken beze šmouh

Mytí oken je pro mnohé z nás otrava. Existují však tipy, které mnohdy využívaly již naše babičky, a díky kterým si mytí oken usnadníte a urychlíte. Jaké to jsou?

5 tipů, aby vaše prádlo stále krásně vonělo

Máme pro vás 5 tipů, jak to udělat, aby vaše prádlo vonělo pokaždé, když ho z pračky vytáhnete.

Drahá hypotéka? Nevadí. Ceny bytů mají jít dolů

Podle odborníků je nyní ten pravý čas na to, abychom zkousnuli na první pohled neatraktivní úvěr a rozhoupali se ke koupi nemovitosti. Bublina, podle nich, totiž začíná praskat.

Čajové sáčky lze efektivně využít v domácnosti

Vložit čajový sáček do hrnku, zalít horkou vodou, vylouhovat, vypít a použitý vyhodit do koše. Pokud zejména rádi pijete černý nebo zelený čaj, tak sáčky nevyhazujte. Dejte jim druhou šanci. Jak je využít?

Jak na rodinné plánování

S nástupem dětí do školek, škol a návratem dospělých do práce po rodičovské dovolené skoro každá rodina začíná řešit, jak skloubit práci, vodění dětí do výchovných zařízení a k tomu si umět užít i volný čas a kroužky.

Muzikanti, kteří dohráli předčasně

Mnoho lidí si přeje být jako celebrity. Závidíme jim moc i peníze, bereme je mnohdy za své modly. Se slávou a veřejným životem se krom přepychu a prestiže ale pojí i spousta neduhů a psychických problémů, které často vyústí až do ne

Starší články Starší články