Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Co vede rodiče dávat svým potomkům až bizarní jména

Rolex, Análie, Izrael, Arletta... Ano, i tak se jmenují děti narozené u nás v Česku, byť nám to připadá naprosto neskutečné. Čím si asi ti malí tvorečkové zaslouží takový vstup do života?

Šikana se může dotknout každého z nás

A to buď osobně nás, našich dětí, mezi známými a podobně. Není to jen „něco“, co známe z doslechu či z filmů.

Temná duše Emy Destinnové

Když slavná zpěvačka, kterou zná většina z nás především z dvoutisícikorunové bankovky, ve svých 51 letech zemřela na svém zámku ve Stráži nad Nežárkou, zůstala po ní řada nezodpovězených otázek.

Víme, kde najít vánoční dárky, abyste při jejich nákupu ušetřili

Všichni sice víme, že Vánoce nejsou o dárcích, nýbrž o tom strávit čas se svými blízkými, nicméně málokdo si se svou rodinou a přáteli dárky nedává.

Jak mění internetová doba náš vlastní mozek

S čím dál větší propojeností všeho a všech se ztrácí schopnost se skutečně odpojit. Mozek je zaplaven doslova nevysychajícím proudem informací, které zároveň nedokáže zpracovat.

Nejen Deník Anne Frankové: známe tři další deníky židovských dívek, které vyprávějí o holocaustu

Přinášíme svědectví dospívajících židovských dívek, které stejně jako Anne Franková sepsaly své zážitky formou deníkových zápisků.

Bílý teror: Moderní forma mučení cíleně narušuje lidskou psychiku

Nic pro slabé povahy - teror bez použití fyzického násilí přivádí k šílenství i velmi otrlé jedince. Jak probíhá novodobé mučení bílou barvou?

Před 30 lety se rozpadalo Východní Německo. Co si ještě pamatujete o „Dederónech“?

Německá Demokratická Republika (Deutsche Demokratische Republik - DDR) končila svou nepříliš dlouhou historii právě před třiceti lety. Na rozdíl od ostatních východních států se ani nepokoušela reformovat. Jak rychlý rozpad vypadal?

Je váš kolega sociopat? Neberte si jeho chování osobně

Je váš soused, kolega v práci či kamarád při běžném přátelské setkání okouzlující a šarmantní skvělý společník, o kterém se tu a tam šíří fámy, že někoho podvedl, choval se agresivně či jednoduše nedodržel co slíbil?

Překvapivý objev astronomů – 13. znamení zvěrokruhu razantně mění původní horoskop!

Proč jste možná narozeni ve zcela jiném znamení, než jste původně mysleli? Odpovědí je Hadonoš, 13. znamení zvěrokruhu, které výrazně zamávalo s původním horoskopem.

Starší články Starší články