Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Někteří umělci kvůli koronaviru šli „makat rukama“

Epidemie koronaviru způsobila, že i známé osobnosti přišly o veškeré příjmy. Některé z nich se ovšem k situaci postavily nebojácně a dokázaly, že se normální práce nebojí.

Před 75 lety nás osvobodili spíše Rumuni, než Američané

Květnové dny pro nás vždy znamenaly vzpomínku na osvobození naší země před německými okupanty. Dříve se oslavovala hlavně role sovětské armády, dnes americké. Ovšem zapomínalo se a stále zapomíná na velkou úlohu Rumunů.

Kouzelníci, kteří nezachránili Hitlera

Ve chvíli, kdy bylo pro Německo vše ztraceno, se Adolf Hitler rozhodl pro zoufalý, šílený a tragický odpor, v očekávání pomoci od temných sil.

Vysoká inteligence u dětí může být darem, ale také prokletím

Kdysi se věřilo, že zázračné dítě se rodí jednou za sto let. V současné době přijdou dle statistik ročně na svět dvě procenta dětí s IQ atakujícím 150. Patří i vaše dítě mezi výjimečně nadané?

Manželský pár si postavil dům snů ze starých recyklovaných oken

Nápad mladých manželů překvapí nejednoho kutila a dodá inspiraci i odvahu těm, kteří již dlouhou dobu sní o vlastním domě.

Muž, který předpověděl Hitlera

V roce 1914 začal bavorský voják Andreas Rill, sloužící u jednotky v Colmaru, posílat domů velmi zvláštní vzkazy v podobě prorockých vizí. Hovořil v nich o konci války, inflaci, a dokonce i postavě nacistického vůdce.

Sebevražda a její nejčastější příčiny

Tendence lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už dávno v minulém i předminulém století. T. G. Masaryk o tom dokonce napsal knihu s názvem Sebevražda. Dnes si u nás v průměru vezme život tři až pět lidí denně.

Finský experiment s nepodmíněným příjmem silně připomíná současnou situaci českých živnostníků

Čeští živnostníci si mohou díky pětadvacítce připadat jako účastníci finského experimentu s nepodmíněným příjmem.

Humor se špetkou absurdity varuje před návratem k době před rokem 1989

Neustálé protahování nouzového stavu, zavřené hranice, divadla i stálá restriktivní opatření začínají dosti znervózňovat ty, kterým současná situace začíná připomínat neblahou éru komunismu u nás.

Ženy s lotosovýma nohama představují jednu z temných kapitol čínské historie

Považujete nošení vysokých podpatků za torturu? Asi 50 generací čínských žen by vás označilo za příliš zhýčkané a přecitlivělé. Právě ony jsou totiž ztělesněním rčení, že pro krásu se musí trpět.

Starší články Starší články