Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Největší svůdníci historie a jejich triky. Čím dokázal zaujmout Casanova, Byron nebo Kateřina Veliká?

Přemýšlíte, jak zapůsobit na svůj vysněný protějšek, ale zatím se vám moc nedaří? Zkuste se inspirovat největšími svůdníky historie. A samozřejmě svůdnicemi, umění flirtu totiž nikdy nebylo cizí ani ženám.

Koníčky těchto známých historických osobností vás překvapí. Kdo rád trhal zuby a kdo choval jelena?

Slavné historické osobnosti si převážně pamatujeme díky jejich velkým činům, vlivu na politické dění nebo pro jejich průlomová díla a objevy. Některé z nich se ale také věnovaly opravdu netradičním zájmům.

Korzet ve starověku nosili muži i ženy. Jaká je jeho historie?

Pokud bychom měli jmenovat nějaký kus oblečení, který prošel historií od starověku až po současnost, byl by to korzet. Proměňoval se spolu s tím, jak se měnil ideál ženské postavy, a v jednu dobu byl používaný jako zdravotní pomůcka

Kdy a jak vznikl hokej?

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji se odehraje v České republice. Abychom si zkrátili čekání, pojďme se podívat, odkud se vlastně tento oblíbený sport vzal.

Když medicína zabíjí – největší lékařské omyly historie: Kouření na astma, mléko místo krve či arsen na bolest hlavy

Moderní medicína každoročně zachraňuje tisíce životů. Cesta k úrovni, na které se nacházíme dnes, ale byla dlážděná spoustou omylů a pokusů.

Jak vypadaly první olympijské hry

Snad každý ví, že nás letos opět po čtyřech letech čekají olympijské hry. Ty vůbec první zdokumentované ale vypadaly podstatně jinak.

Proč se o filipojakubské noci zapalují ohně

V noci z 30. dubna na 1. května se zapalují ohně. Filipojakubskou noc známe spíše jako Čarodějnice. Původně pohanský svátek si zachoval svoji tradici do dnešní doby. Málokdo ale ví, proč se ohně vlastně zapalují.

Magdaleniny prádelny – ve jménu Boha se ničily ženské životy

Magdaleniny prádelny, známé též pod názvem Irské prádelny, měly být útočištěm pro padlé ženy. Založeny byly v 19. století a za dobu své stopadesátileté historie jimi prošlo přibližně třicet tisíc žen.

Běloši by před černochy klečet měli, ale jen někteří

Poslední léta se vede debata o tom, že běloši mají vůči černochům dluh, který bychom měli všichni splácet. Jak je to ale doopravdy?

Děsivé experimenty na dětech, i to je realita minulosti

Sociální experimenty, medicínské pokusy, výzkumy a testy na lidech v minulosti nebyly ničím neobvyklým. Pro spoustu nebezpečných experimentálních průzkumů posloužily bohužel i děti.

Starší články Starší články