Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Jak vypadaly první bulvární noviny?

Bulvární tisk je dnes běžnou součástí našeho mediálního života. Kdy se ale objevily první noviny, které ukázaly, že zprávy jsou hodnotná komodita, když jsou podávané živou formou?

Antikoncepční metody našich praprababiček

Sexuální osvěta v 19. století a ještě na začátku 20. století se pokoušela dostat pod kontrolu pohlavní nemoci jako syfilis či kapavku, ale také neuvěřitelné množství nemanželských dětí. Jaké prostředky se tehdy doporučovaly?

Přistávají na zádech Sfingy mimozemšťané?

Objevené dokumenty ze Starého Egypta obsahují podivné kresby a informace, které by na přítomnost mimozemské civilizace mohly poukazovat.

Vědátoři a šarlatáni na dvoře Rudolfa II.

Rudolf II. nebyl jen milovníkem umění. Na svém dvoře shromažďoval plno zajímavých předmětů a uměleckých děl, ale také umělce a vědce, z nichž někteří jsou dodnes považování spíše za šarlatány.

Co znamenají v nacistické ideologii čísla 14 a 88?

Některá čísla jsou obyčejná, jiná mají svůj význam. Jako je pro křesťany důležitá cifra 666, která znamená Antikrista, čísla 14 a 88 mají naopak význam v nacistické ideologii.

Turínské plátno - Kristův rubáš nebo středověký ubrus?

Turínské plátno budí pozornost už řadu let. Původně bylo označováno za rubáš, do nějž zahalili mrtvého Ježíše Krista. Poslední výzkumy však ukazují, že se nejspíš jedná o mnohem menší senzaci a s Kristem asi nemá nic s

Děsivé lodě mrtvých – co skrývají strašidelné vraky?

Dnes se podíváme na záhady dvou potopených lodí – na holandskou loď Ourang Medan a americkou luxusní loď Morro Castle.

Sanatorium v Kentucky, kde bloudí duše mrtvých

Sanatoria a psychiatrické léčebny jsou místa, kde se ukrývalo plno bolesti, smutku a snad i touhy po svobodě.

Mauthausen: poznejte část historie nechvalně známého koncentračního tábora

Druhá světová válka tvoří temnou část našich dějin. Zejména nyní bychom na ni neměli zapomínat, a i nadále bychom si měli připomínat události, které jsou s ní spojované. Pojďme nyní společně zavítat do Mauthausenu.

Vánoční zázrak na západní frontě

Nemilosrdná první světová válka hltala své oběti po milionech. Během Vánoc roku 1914 se však stal zázrak a střelba utichla. Na západní frontě zavládlo dvoutýdenní příměří.

Starší články Starší články