Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Tajemný kód v Rosslynské kapli vzbuzuje zvědavost tisíců návštěvníků

Kaple ve skotské Rosslynu nedaleko Edinburghu byla postavena rodem St. Clairů již v roce 1446. Její původní podoba ve tvaru kříže se sice do současné doby nedochovala, přesto však její zbytky vzbuzují dodnes mnoho otázek.

Historie automobilky Hurtan

Hurtan - jméno, které řekne něco určitě skalním fanouškům aut. Jedná se o španělskou automobilku, která se mimo jiné vyznačuje i tím, že se zabývá malosériovou výrobou.

Ukrajina likviduje poslední památníky Lenina, paradoxně díky němu je dnes tak rozlehlá

V Chmelnické oblasti úřady zrušily poslední památník tohoto revolucionáře, na celé Ukrajině zbývají poslední tři. Pro tuto zemi má však tento politik paradoxně mimořádný význam, bez něj by dnes samostatně neexistovala.

Pohled do historie bílého sportu

Tenis je třetím nejoblíbenějším sportem u nás, hned za fotbalem a hokejem. Mohou za to jak historické, tak i současné úspěchy českých tenistů a tenistek.

Babylonská věž jako zázrak minulosti

Babylonská věž měla být vrcholem babylonské kultury, nebyla však nikdy dokončena. Babylon byl v roce 130 před naším letopočtem vyplněn a zničen a obyvatelstvo odvlečeno do Médie. Co ukrývalo toto centrum vzdělanosti?

Historie používání příborů – vidlička, nůž a lžíce nebyly vždy samozřejmostí

V dnešní době se velice dbá na etiketu stolování. Jak to ovšem bylo dříve a kdy se vlastně začaly používat příbory jako běžná součást stolování?

Mikrostát s poetickým názvem Růžový ostrov představoval symbol svobody a volnosti

Jít za svým snem a vybudovat svůj vlastní stát se italskému inženýrovi v 60. letech opravdu podařilo. Bohužel však jeho splněný sen neměl dlouhého trvání.

Zajímavosti ze života obyčejných Mayů

O životě starých Mayů toho bylo napsáno už mnoho, ale většinou se jedná o popis životů a rituálů těch výše postavených. Co ale ti úplně obyčejní Mayové? Jaký byl jejich život a co po sobě zanechali?

Starý Řím jako místo zrodu fast foodů a bikin

Myslíte si, že fast foody a bikiny jsou čistě moderní záležitostí? Nenechte se mýlit! Měli je již staří Římané a my jsme jen obnovili jejich nápady. Pojďte se s námi podívat, jak se žilo v uličkách starověkého Říma.

Nejchytřejší člověk na světě nebyl Einstein

Zajímá vás, kdo byl tajemný génius, na kterého historie téměř zapomněla? Jeho jméno zní William James Sidis a žil opravdu pozoruhodným životem.

Starší články Starší články