Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Nomini a další moderní online kasina: Kde to všechno začalo?

Dějiny lidstva jsou neoddělitelně spjaty s historií hazardu. Zdá se, že bez ohledu na to, jak daleko v čase jdete zpět, najdete známky toho, že se skupiny lidí věnovaly hazardním hrám.

Marie Curie: Průkopnice vědy, která jako první žena získala Nobelovu cenu

Marie Curie-Sklodowská byla neobyčejnou ženou. Drobná a nenápadná držitelka Nobelovy ceny, patří mezi nejznámější fyzičky. Jaký byl život této geniální osobnosti?

Nejslavnější pirátky historie si v ničem nezadaly s muži. Byly nemilosrdné, zuřivé a obávané

Pirátství je všeobecně považované za mužskou doménu. Přesto se v historii našlo hned několik žen, které plavbě pod černou vlajkou propadly. A navzdory úsloví o ženách na palubě se jim náramně dařilo.

Božena Němcová a její osudové lásky. A že jich bylo!

Božena Němcová je známá především jako mistrná spisovatelka. Byla ale i krásnou a inteligentní ženou, která o přízeň mužů neměla nouzi. A ani jí nebyli muži lhostejní.

Největší svůdníci historie a jejich triky. Čím dokázal zaujmout Casanova, Byron nebo Kateřina Veliká?

Přemýšlíte, jak zapůsobit na svůj vysněný protějšek, ale zatím se vám moc nedaří? Zkuste se inspirovat největšími svůdníky historie. A samozřejmě svůdnicemi, umění flirtu totiž nikdy nebylo cizí ani ženám.

Koníčky těchto známých historických osobností vás překvapí. Kdo rád trhal zuby a kdo choval jelena?

Slavné historické osobnosti si převážně pamatujeme díky jejich velkým činům, vlivu na politické dění nebo pro jejich průlomová díla a objevy. Některé z nich se ale také věnovaly opravdu netradičním zájmům.

Korzet ve starověku nosili muži i ženy. Jaká je jeho historie?

Pokud bychom měli jmenovat nějaký kus oblečení, který prošel historií od starověku až po současnost, byl by to korzet. Proměňoval se spolu s tím, jak se měnil ideál ženské postavy, a v jednu dobu byl používaný jako zdravotní pomůcka

Kdy a jak vznikl hokej?

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji se odehraje v České republice. Abychom si zkrátili čekání, pojďme se podívat, odkud se vlastně tento oblíbený sport vzal.

Když medicína zabíjí – největší lékařské omyly historie: Kouření na astma, mléko místo krve či arsen na bolest hlavy

Moderní medicína každoročně zachraňuje tisíce životů. Cesta k úrovni, na které se nacházíme dnes, ale byla dlážděná spoustou omylů a pokusů.

Jak vypadaly první olympijské hry

Snad každý ví, že nás letos opět po čtyřech letech čekají olympijské hry. Ty vůbec první zdokumentované ale vypadaly podstatně jinak.

Starší články Starší články