Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

První pračky byly poháněny koňmi a dětmi na houpačce

Moderní ženy si život bez pračky neumí jistě ani představit. Dříve bylo praní prádlo opravdu náročné a pracné. A tak není divu, že lidé začali vymýšlet nejrůznější pomocníky, díky nimž by si práci usnadnili a urychlili.

Josef II. vynucené manželství nikdy nepřijal

Josef II. miloval svou první manželku Isabelu Parmskou. Tato ztráta ho velice ranila. Jeho matka Marie Terezie ovšem vládla na císařském dvoře pevnou rukou. Josef byl nucený se znovu oženit.

Jít na toaletu nebylo nikdy snadnější

Dnes už si neumíme ani představit, že zamíříme na toaletu a tam by nebyl toaletní papír či klasický splachovací záchod. Historie těchto vynálezů však ukazuje, že i takto běžné věci našich domácností daly vynálezcům pořádně za

Velký válečník, ale mizerný milenec

Napoleon Bonaparte se zapsal do historie jako nepřekonatelný válečný stratég a bojovník do morku kosti. Bohužel v milostném životě svou se choval neobratně a později až brutálně.

Pověst nejkrásnější ženy na světě něco stojí

Alžběta Bavorská neboli Sissi byla manželkou Františka Josefa. Milovala, když ji druzí pro její vzhled obdivovali. Ve své době patřila mezi nejkrásnější ženy světa. Kolik práce ale taková pověst stojí?

Jak probíhaly utajené porody v dřívějších dobách?

Šlechtici a měšťané měli nemanželské milostné pletky nejčastěji s děvčaty, která nepocházela z jejich vlastní společenské vrstvy – se služebnými či prodavačkami. Pokud takový poměr přinesl následky, bylo na ženě, aby to zvl

Obří penisy barbarů v boji s minimalistickými údy antických hrdinů

Dnes se falus spojuje spíše s pornografií a nemorálností. Zapomíná se však, že dávno před Kristem nebyl symbolem boha kříž, ale starověcí obyvatelé naší planety si vybrali pro zastupování božské energie právě penis.

Pád Berlínské zdi: Jak rok 1989 změnil podobu moderního světa

Světové události se často odehrávají rychle, ale rychlost a síla změn v roce 1989 se jim těžko vyrovná. Vyvrcholila jednou z nejslavnějších scén světové historie, a to pádem Berlínské zdi.

Pikantnosti císařského dvora: Isabela Parmská milovala dceru Marie Terezie

Uprostřed sedmileté války se Josef II. oženil s okouzlující Španělkou Isabelou Parmskou. Ženich byl z nevěsty naprosto unešen, ale nevěsta už tak nadšená nebyla.

Polsko nás v minulém století okupovalo dvakrát, SSSR s Německem jednou

Je výročí okupace 1968, kde naše Československo okupovalo pět armád Varšavské smlouvy. Ačkoliv se dnes mluví hlavně o Rusku, není třeba zapomínat ani polský a ukrajinský vliv na tehdejší dění.

Novější články Starší články Starší články