Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Urozená šlechtična za hrátky s virgulí zaplatila smrtí

Virgule neboli proutek patřil odjakživa do ruky lidem, kteří byli považováni za blázny, čarodějnice nebo šarlatány. Co když se ale proutkařením zabývá osoba urozená, konkrétně Martine de Berterau, baronka de Bausioleil?

Krvavá historie luxusního kabrioletu Františka Ferdinanda d´Este

Kabriolet nechvalně proslavený atentátem na Františka Ferdinanda d´Este v Sarajevu má nejspíš na svědomí více děsivých historek.

Bizarní daně od starověku po současnost

Placení daní nemá rád asi nikdo z nás. Obzvlášť když je člověk nucen platit za něco, co vzbuzuje údiv, nebo dokonce smích. Ovšem zákon je zákon a historie nám nabízí celou řádku takových bizarních daní.

Nejdokonalejší evropský pevnostní systém nalezneme na hřebenech Orlických hor

Pokud zavítáte do malebné krajiny Orlických hor a vydáte se po hlavní červené turistické trase známé jako Jiráskova cesta, setkáte se zde se zajímavými objekty vojenského stylu. Kde se zde vzaly, k čemu měly sloužit, a proč nebyly nikd

Alžběta I. a Marie Stuartovna – dvě ženy, které neměly žít ve stejné době

Málokdy se stane, že se na vrcholu politického žebříčku ocitne někdo tak mocný, schopný, a navíc v sukních. Vyhrát společný spor však mohla jen jedna.

Významné osobnosti narozené v únoru

Jan Werich, Jules Verne nebo Galileo Galilei. To jsou významné osobnosti z Česka i ze světa, které se narodily v měsíci únoru. Pojďme si je připomenout a podívat se, čím se tito slavní muži vepsali do dějin i do naší paměti.

Významné historické události, které se odehrály v únoru

I když je únor nejkratším měsícem v roce, během historie stačil nasbíral plno významných událostí, které stojí za připomenutí.

Mezinárodní den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Mezinárodní den památky obětí holokaustu připomíná všem hrůzy 2. světové války a především počet obětí těchto událostí, který čítá přes 6 miliónů. Je datován k 27. lednu.

Knižní tipy na knihy týkající se holokaustu

Jelikož na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, dejme si několik tipů na knihy, které se tímto tématem zabývají.

Významné lednové události české historie

Den za dnem, rok za rokem – každý čas přinášel a přináší v naší společnosti nové události. Některé jsou považovány za tolik významné, že si je připomínáme každoročně. Ani měsíc leden není o taková data ochuzen.

Novější články Starší články Starší články