Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Nejchytřejší člověk na světě nebyl Einstein

Zajímá vás, kdo byl tajemný génius, na kterého historie téměř zapomněla? Jeho jméno zní William James Sidis a žil opravdu pozoruhodným životem.

Za největším diamantem světa se vydejte do Velké Británie

Neobyčejný diamant, který je zajímavý nejen svou velikostí, ale také svým osudem. Takový kousek se opravdu vidí jen jednou za čas.

Jak se slavil Den vítězství dříve a jak jej slavíme dnes?

Včera jsme si připomínali Den vítězství nad nacistickým Německem. Po celé zemi probíhaly pietní akce. Dříve jsme tento den však slavili 9. května, připadal by tedy na dnešek. Jak se oslavy v čase měnily?

Ferdinandea – ostrov, který neexistuje, leží u italských břehů a provází ho fascinující historie

Výraz země nezemě působí tak trochu jako z pohádky, přesto je však pro malý ostrůvek ve Středozemním moři naprosto výstižný. Zajímavý je nejen jeho původ, ale také důvod, proč způsobil řadu diplomatických incidentů.

Urozená šlechtična za hrátky s virgulí zaplatila smrtí

Virgule neboli proutek patřil odjakživa do ruky lidem, kteří byli považováni za blázny, čarodějnice nebo šarlatány. Co když se ale proutkařením zabývá osoba urozená, konkrétně Martine de Berterau, baronka de Bausioleil?

Krvavá historie luxusního kabrioletu Františka Ferdinanda d´Este

Kabriolet nechvalně proslavený atentátem na Františka Ferdinanda d´Este v Sarajevu má nejspíš na svědomí více děsivých historek.

Bizarní daně od starověku po současnost

Placení daní nemá rád asi nikdo z nás. Obzvlášť když je člověk nucen platit za něco, co vzbuzuje údiv, nebo dokonce smích. Ovšem zákon je zákon a historie nám nabízí celou řádku takových bizarních daní.

Nejdokonalejší evropský pevnostní systém nalezneme na hřebenech Orlických hor

Pokud zavítáte do malebné krajiny Orlických hor a vydáte se po hlavní červené turistické trase známé jako Jiráskova cesta, setkáte se zde se zajímavými objekty vojenského stylu. Kde se zde vzaly, k čemu měly sloužit, a proč nebyly nikd

Alžběta I. a Marie Stuartovna – dvě ženy, které neměly žít ve stejné době

Málokdy se stane, že se na vrcholu politického žebříčku ocitne někdo tak mocný, schopný, a navíc v sukních. Vyhrát společný spor však mohla jen jedna.

Významné osobnosti narozené v únoru

Jan Werich, Jules Verne nebo Galileo Galilei. To jsou významné osobnosti z Česka i ze světa, které se narodily v měsíci únoru. Pojďme si je připomenout a podívat se, čím se tito slavní muži vepsali do dějin i do naší paměti.

Novější články Starší články Starší články