Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Pohled do historie bílého sportu

Tenis je třetím nejoblíbenějším sportem u nás, hned za fotbalem a hokejem. Mohou za to jak historické, tak i současné úspěchy českých tenistů a tenistek.

Babylonská věž jako zázrak minulosti

Babylonská věž měla být vrcholem babylonské kultury, nebyla však nikdy dokončena. Babylon byl v roce 130 před naším letopočtem vyplněn a zničen a obyvatelstvo odvlečeno do Médie. Co ukrývalo toto centrum vzdělanosti?

Historie používání příborů – vidlička, nůž a lžíce nebyly vždy samozřejmostí

V dnešní době se velice dbá na etiketu stolování. Jak to ovšem bylo dříve a kdy se vlastně začaly používat příbory jako běžná součást stolování?

Mikrostát s poetickým názvem Růžový ostrov představoval symbol svobody a volnosti

Jít za svým snem a vybudovat svůj vlastní stát se italskému inženýrovi v 60. letech opravdu podařilo. Bohužel však jeho splněný sen neměl dlouhého trvání.

Zajímavosti ze života obyčejných Mayů

O životě starých Mayů toho bylo napsáno už mnoho, ale většinou se jedná o popis životů a rituálů těch výše postavených. Co ale ti úplně obyčejní Mayové? Jaký byl jejich život a co po sobě zanechali?

Starý Řím jako místo zrodu fast foodů a bikin

Myslíte si, že fast foody a bikiny jsou čistě moderní záležitostí? Nenechte se mýlit! Měli je již staří Římané a my jsme jen obnovili jejich nápady. Pojďte se s námi podívat, jak se žilo v uličkách starověkého Říma.

Nejchytřejší člověk na světě nebyl Einstein

Zajímá vás, kdo byl tajemný génius, na kterého historie téměř zapomněla? Jeho jméno zní William James Sidis a žil opravdu pozoruhodným životem.

Za největším diamantem světa se vydejte do Velké Británie

Neobyčejný diamant, který je zajímavý nejen svou velikostí, ale také svým osudem. Takový kousek se opravdu vidí jen jednou za čas.

Jak se slavil Den vítězství dříve a jak jej slavíme dnes?

Včera jsme si připomínali Den vítězství nad nacistickým Německem. Po celé zemi probíhaly pietní akce. Dříve jsme tento den však slavili 9. května, připadal by tedy na dnešek. Jak se oslavy v čase měnily?

Ferdinandea – ostrov, který neexistuje, leží u italských břehů a provází ho fascinující historie

Výraz země nezemě působí tak trochu jako z pohádky, přesto je však pro malý ostrůvek ve Středozemním moři naprosto výstižný. Zajímavý je nejen jeho původ, ale také důvod, proč způsobil řadu diplomatických incidentů.

Novější články Starší články Starší články