Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Další tajemství Tutanchamonovy hrobky objasněno

Moderní vědecký objev odhalil skrytý původ jedné z nejvíce fascinujících čepelí v historii starověkého Egypta. Dýka z Tutanchamonovy hrobky je podle vědců meteoritického původu.

Muž s nejvyšší hodnotou IQ, jaká kdy byla zaznamenána

Kdo byl tajemný génius, na kterého historie téměř zapomněla?

Ještě před 55 lety byla na Moravě obrovská slaná jezera, mnohem větší než dnešní Slapská přehrada

Čejčské a Kobylské – takové byly názvy dvou jezer rozprostírajících se v okolí řeky Trkmanky. Svého času šlo o největší přírodní jezera Českých zemí a ještě dnes se sem občas voda navrací.

Posedlost ďáblem, trans nebo vysoce nakažlivá nemoc zvaná taneční mor připravila o život desítky lidí

Představte si stovky lidí strhávající ze sebe šaty a tančících celé hodiny a dny, dokud nepadnou vysílením nebo nezemřou. A to vše uprostřed velkých evropských měst. Jeden začne a ostatní se bez váhání přidávají.

Největší legenda staré Prahy

Ve Staronové synagoze sedával v 16. století nenápadný tichý muž. Nikdo by v něm nehledal známého učence a znalce kabaly. Jmenoval se rabi Löw.

Před 75 lety nás osvobodili spíše Rumuni, než Američané

Květnové dny pro nás vždy znamenaly vzpomínku na osvobození naší země před německými okupanty. Dříve se oslavovala hlavně role sovětské armády, dnes americké. Ovšem zapomínalo se a stále zapomíná na velkou úlohu Rumunů.

Kouzelníci, kteří nezachránili Hitlera

Ve chvíli, kdy bylo pro Německo vše ztraceno, se Adolf Hitler rozhodl pro zoufalý, šílený a tragický odpor, v očekávání pomoci od temných sil.

Jak blízko měla posádka Apolla 13 ke smrti

V těchto dnech si připomínáme 50. výročí sedmého pilotovaného letu programu Apollo. Jeho označení Apollo 13 jakoby předznamenalo budoucí osud posádky i celé mise.

Novější články