Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Shrek / foto: Chameleonseys/shutterstock

Celosvětově úspěšný muzikál SHREK ohromí show velkou jako zlobr

Již začátkem příštího roku u nás ožije Shrek ve velkolepé výpravné muzikálové show, která zavítá do vybraných měst České republiky.

Poté, co filmy s hlavním hrdinou zlobrem Shrekem utržily dohromady ke dvěma miliardám dolarů, vtrhl tenhle zelený hrdina na divadlo a byl z toho opět úspěch jako hrom. Příběh plný humoru, kouzelnických efektů a pohádkových bytostí uchvátil nejen svým monumentálním výpravným ztvárněním, ale také živým orchestrem a nezapomenutelnými kostýmy. A protože česká verze věrně kopíruje americké provedení, rozhodně bude na co se dívat.

Hudební představení okouzlí malé i velké diváky

Celosvětově úspěšný muzikál Shrek se začátkem roku 2020 publiku představí v arénách v Brně, Pardubicích a Liberci. Diváci tak budou moci shlédnout humorný pohádkový příběh jedné z nejoblíbenějších animovaných postav společně s výjimečnou muzikou za doprovodu živého orchestru. Česká verze nabídne stejnou orchestraci, jakou má americká předloha, tedy v počtu 16 hudebníků. K tomu širokou škálu doprovodných zvuků, kterých má být na tři sta. „Věřím, že živý orchestr a sbory pod vedením dirigenta Františka Šterbáka budou mít neuvěřitelnou sílu a že muzikálový Shrek bude pro diváky nejen vtipná a velkolepá podívaná, ale také jedinečný hudební zážitek,“ říká producent Jiří Dušek.

Zvučná jména v hlavních rolích

Zpěv za doprovodu živého orchestru si chválí i představitel hlavní role Jiří Zonyga, pro kterého vystoupení s orchestrem není žádnou novinkou.

Že písničky jsou opravdu nádherné a zpívají se v podstatě samy, říká i představitel svérázného Oslíka Karel Zima, pro kterého je hraní ve zvířecím kostýmu novou zkušeností. „Během představení jsem vlastně v kožichu, a takto celou dobru hrát a zpívat je tak trochu odtučňovací kúra,“ usmívá se s tím, že preciznost kostýmního provedení ale diváci určitě ocení.   Ivana Jirešová, představitelka princezny Fiony, si naopak kostým i svoji první roli princezny náležitě užívá. „Princeznu jsem vlastně dosud nehrála, baví mě ty krásné vypasované šaty i pocit, že si jako princezna můžu dělat tak trochu co chci,“ a dodává, že na Shrekovi se jí líbí hlavně vtipný a moudrý přesah textu, který osloví úplně všechny.

V české adaptaci se v hlavních rolích představí:

Jiří Zonyga / Jan Kříž - Shrek

Ivana Jirešová -  princezna Fiona

Ondřej Zima – Oslík

Ondřej Bábor – lord Farquaad

Renáta Podlipská / Marie Křížová – Dračice

 

Celosvětový úspěch

Muzikál Shrek je celosvětově velmi úspěšný. Kromě Broadwaye se představil také na jevištích v Londýně, Madridu, Budapešti, Buenos Aires, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Izraeli, Polsku nebo třeba také v Portoriku. Divadelní představení na Broadwayi bylo navrženo na celkem osm muzikálových cen Tony, kterou získala původní americká muzikálová předloha za nejlepší kostýmy. Nádherné kostýmy pro českou verzi pak obstarala výtvarnice Lucie Ulíková, masky jsou dílem Davida Šestáka, který tvoří jedinečné masky například pro soutěž Tvoje tvář má známý hlas.

Termíny představení:

12.1.2020 – BRNO – DRFG Arena

18.1.2020 – Pardubice – Enteria Arena

22.2.2020 – Liberec – HomeCredit Arena

Celosvětově úspěšný muzikál SHREK ohromí show velkou jako zlobr

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!