Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Terminátor / foto: Wallpaperbase.com

Vstanou noví terminátoři

A nejen oni, i další nezničitelní hrdinové se chystají k velkolepému návratu na filmové plátno.

Třikrát Terminátor
První „schwarzeneggerovská“ série se uzavřela třetím dílem, ve kterém se ukázalo, že veškerý boj s budoucností byl marný a co se mělo stát, stalo se. Zdálo by se, že tím… a taky trochu tím, že se Arnold vrhnul na politiku… řada skončila a mohli jsme si úlevně odfrknout,  protože i když trojka na první díly nemá, tak to rozhodně nebyla vyložená ostuda.

magazin.cz
Ovšem vraždící mašiny se nedají jen tak snadno zastavit, proto už se plánuje natáčení nové terminátorské trilogie. Ponese název Terminator Salvation: The Future Begins a tentokrát se bude odehrávat už v době, kdy lidstvo dostává nakládačku od robotických hajzlíků.

V hlavní roli patrně vyvolený John Connor, který se snaží zabránit zadupání zbytku homo sapiens do země, ale zatím se toho o filmu moc neví. Na postu režiséra by se mohl objevit McG, který zabodoval s Charlieho andílky. To by mohlo být docela příjemné, tenhle chlápek si dokáže akci užít – i když je otázka, jestli by v jeho podání nebyl Terminátor až příliš rozjuchaný.

Arnold Schwarzenegger se tam možná objeví v krátké hostovačce (pokud vůbec) a proslýchá se, že v roli zlého termoše by ho mohl nahradit Vin Diesel. Což zase není tak špatná volba, Vin Diesel by si nějaký velký akční film rozhodně zasloužil.

Ale ještě je příliš brzo na vynášení definitivních soudů. Všechno se ještě několikrát změní a nakonec nový Terminátor určitě skončí tak, že ho bude režírovat Brett Ratner nebo Tim Story… a v hlavní roli T-xy bude Eddie Murphy (který ostatně bude i ve všech ostatních rolích).

Hvězdná pouť

magazin.cz
 J. J. Abrams je jedním z mála tvůrců, kterým se podařilo prorazit z televizní obrazovky na velké plátno. Nejdřív zaválel se seriály Alias a Ztracení, pak dostal příležitost s třetí Mission Impossible – a hned se mu povedl jeden z nejlepších dílů. Čili byl za borce a mohl si dělat, co chtěl. A Abrams chtěl Star Trek. Je to trochu ironie, když se člověk, který se dostane z televize do filmu, pustí do filmové adaptace televizního seriálu, ale kdo viděl Ztracené, ví, že Abrams je divný tvor.

A jaký Star Trek to bude? Bude to sice klasická posádka, ale po vzoru Bonda se tvůrci vrátí zpátky do minulosti, do doby, kdy kapitán Kirk a jeho lidé teprve vyráželi na svou velkou cestu. Z původní posádky se objeví snad jen Leonard Nimoy (tedy jeden z mála hrdinů, kteří neumřeli, masivně neztloustli nebo nepřiznali, že jsou teplí).

Scénář má na svědomí další „ztraceňák“, Damon Lindelof, takže doufáme, že posádka neztroskotá s Enterprise na tajemné planetě a zbytek filmu se nebudou snažit otevřít poklop.

Máte raději Terminátora nebo Star Trek?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 40