Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Markéta Irglová a Glenn Hansard ve filmu Once / foto: Shutterstock

Máme novou Irglovou a Hansarda

Jsou taky z Valašského Meziříči a z Irska a jmenují se Lucie Redlová a Steve Wall z kapely The Walls. Na fotkách jim to spolu sluší úplně stejně.

Vypadá to na další plodnou spolupráci mezi Českou republikou a Irskem. Písničkářka Lucie Redlová, jinak dcera Vlasty Redla – to jen tak pro pořádek – natočila sólové album První, na kterém se vydatnou měrou podílela irská kapela The Walls. Steve Wall navíc album i produkoval.

Souběžně s deskou Redlové se na tuzemském trhu objeví i nové album Irů nazvané New Dawn Breaking. Následovat bude koncertní turné, které bude čítat vystoupení v Praze, Brně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí.

magazin.cz

Jak uvedla Lucie Redlová, The Walls do Čech dotáhl jistý nadšenec i Irska, který byl u nás právě kvůli Markétě Irglové a Glenu Hansardovi. „Asi jsou nám Valmezačkám Irové souzeni, oslovila jsem Steva Walla, jestli by nechtěl produkovat mou desku a souhlasil,“ pokračuje Redlová.

Zopakuje se historie?

Na scéně se dcera známého folk-rockového písničkáře a svéráze pohybuje už několik let. Od roku 2002 je členkou skupiny Docuku, s níž natočila alba Meziřečí a Domrtě. Za první si kapela vysloužila nominaci na Anděla v žánrových cenách – konkrétně kategorii world music.

Poté se Redlová odvážila předstoupit před publikum se sólovým repertoárem, díky čemuž má za sebou koncertování se zmíněným Glenem Hansardem, Jamesem Harrisem a samozřejmě také The Walls.

Ti existují od roku 1989 a jádro tvoří bratři Steve a Joe Wallové. Hoši si zahráli s U2, Bobem Dylanem, Red Hot Chili Peppers a jediné, co jim ještě chybí k opravdové globální slávě, je nějaký ten nízkorozpočtový dojáček, kde se Steve a Lucie blýsknou v hlavní roli. Pak spolu začnou chodit, dostanou Oscara a zbytek bude, jak se říká, historie. Nebo taky ne.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 36