Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kanye West / foto: kanyeuniversecity.com

Nový klip Kanye Westa a Rihanny může spustit epileptický záchvat

Americký rapper a producent Kanye West natočil nové video, jehož hlavní hvězdou je zpěvačka Rihanna. Po varování odborníků je video ke zhlédnutí jen na vlastní nebezpečí

Ve videu k singlu All of the Lights se totiž po necelé minutě objevuje sekvence blikajících světel. Charitativní organizace Epilepsy Action si toho všimla a začala zkoumat, zda by tato světla mohla být nebezpečná pro epileptiky.

Opravdu nebezpečné
Pomocí technologie vyvinuté v Cambridge podrobili odborníci najatí organizací video analýze a podle jejích závěrů je frekvence blikání tak vysoká, že pro epileptiky opravdu představuje nebezpečí.

„Jsme velmi znepokojeni tím, že by toto video mohlo poškodit osoby s fotosenzitivní epilepsií. Děláme vše, co je v našich silách, abychom lidi, kterých se to může týkat, včas a dostatečně varovali,“ řekla mluvčí Epilepsy Action Aimee Geeová.

Video s varováním
Video zhlédlo na stránkách YouTube bezmála pět milionů návštěvníků a zdá se, že si Kanye West připíše další velký hit.

Poté, co odborníci zveřejnili své závěry, začala dobročinná organizace s rapperem a jeho agenty vyjednávat. Napřed se zdálo, že video bude muset být staženo, ale nakonec se našel kompromis. Klip zůstává, ale objevilo se u něj varování, že u osob k tomu náchylných může vést k epileptickému záchvatu.

Na video se můžete na vlastní nebezpečí podívat:

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 27