Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

V Břeclavi se chystá největší ročník Slavností v historii. Vystoupí Jarek Nohavica, Rybičky 48 nebo Tři sestry

Po dvouletém čekání se v Břeclavi uskuteční devátý a dosud největší ročník Slavností. V zámeckém areálu 10. a 11. června zahrají Jarek Nohavica, Rybičky 48, Tři sestry, Pokáč, Tomáš Klus, No Name, Kali, Horkýže Slíže, Wohnout

Pročtěte se do minulosti

Baví vás knihy, jejichž příběh se odehrává na historickém pozadí? Poradíme vám, po jaké knize sáhnout.

Josef Krejsa, český malíř a grafik, pocházel ze Šumavy

Pro někoho možná jméno neznámé, avšak pro šumavské rodáky pýcha. Josef Krejsa byl malíř a grafik, a dodnes se Šumava pyšní některými jeho díly. Vidět je můžete např. v Kašperských Horách. Čím byl tak významný?

Velikonoce pokaždé jinak

V uplynulých dnech proběhla spousta velikonočních jarmarků. My jsme vyrazili na několik z nich a přinášíme vám o nich reportáž.

Zemřela legenda Šumavy, Emil Kintzl

Emil Kintzl sice nebyl šumavský rodák, ale prožil zde celý svůj život. Do srdcí mnoha lidí se zapsal jako milovník a propagátor Šumavy a až do své smrti byl aktivním sportovcem a spisovatelem.

České knihy plné napětí, které budete chtít číst

Došlo vám čtivo a dumáte, jaké knihy si pořídit, abyste se nenudili a užili si pořádnou „jízdu?“ Vybrali jsme pro vás novinky českých autorek, od kterých se neodtrhnete.

Postcrossing – splněný sen sběratelů pohlednic?

Pro sběratele pohlednic může být nákladné získat zajímavé pohlednice ze zahraničí.

Jak se vaří káva v džezvě

Dostali jste chuť na pořádného Turka? Ale na opravdovou tureckou kávu? V Česku je totiž pod názvem „turek“ zafixovaný nápoj, který vznikne zalitím namleté zrnkové kávy a následným louhováním.

Amadeus ožívá v Kroměříži na zámku

Kroměříž je město s bohatou a zajímavou historií. Od 12. století patřilo olomouckým biskupům, proto zde nalezneme mimo jiné Arcibiskupský zámek, který je zapsán na seznamu světového dědictví Unesco. A to samozřejmě není vše.

Masopust na Hané i v Ostravě aneb když dva dělají totéž, není to totéž

Masopustní veselí probíhá po celé republice. Určitě každý někdy někde takovou akci navštívil. My jsme se vydali na tři masopusty a přinášíme vám reportáže.

Novější články Starší články Starší články