Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astronauti / foto: shutterstock

Sex ve vesmíru? Prý nikdy!

Rusové přiznávají, že kosmonauti jsou normální lidé. Odmítají však, že by si tihle normální lidé někdy užívali na oběžné dráze. „Sex v kosmu? Nemáme žádný důkaz, že by k tomu na nějaké misi kdy došlo,“ tvrdí.

Znovu tak odmítli teorii, která se šíří po internetu. Podle ní kosmonauti ve vesmíru nejen plní běžné pracovní úkoly, ale občas si i zašpásují. Takových spekulací koluje hodně, ta nejnovější hovoří o tom, že se mezi nebem a zemí spárovali Rusové s Američany.

 

Zatímco Američané ke spekulacím mlčí, Rusové hned přispěchali s vlastním prohlášením. „Nic takového jsme nikdy netestovali,“ zapřísahal se šéf ruského výzkumu Valerij Bogomolov. „Nikdy jsem ani o ničem podobném neslyšel. Sex ve vesmíru nebyl,“ doplnil pro ruskou zpravodajskou agenturu Interfax.

 

Poprvé už v 80. letech

magazin.cz
O tom, jestli se ve vesmíru odehrávají stejné radovánky jako dole na Zemi, se začalo poprvé hovořit už v osmdesátých letech, když v ruském Sojuzu putovala ke hvězdám společně se třemi kolegy i jedna kosmonautka.

 

O rok později letěla do vesmíru i první Američanka, v raketoplánu byla týden spolu se čtyřmi muži. Od té doby se „dotklo“ hvězd více než třicet žen, které byly členy různých vesmírných výprav.

 

V roce 1991 si pak řekli „ano“ američtí kosmonauti Mark Lee a Jane Davis těsně předtím, než vyrazil do kosmu. Tím spekulace o vesmírném sexu jen posílili. Internetovým světem také putoval dokument, podle něhož uskutečnila americká agentura NASA vesmírný sexuální experiment v roce 1996.

 

Misionář? Nelze provést!

Během něho kosmonauti údajně vyzkoušeli dvacet různých poloh, aby z nich vybrali desítku nejlepších. Pouhé čtyři bylo prý, podle francouzského spisovatele Pierra Kohlera, možné uskutečnit bez pomoci. Při dalších šesti bylo potřeba se připásat…

 

„Tehdy zjistili, že klasická misionářská poloha nelze provést. Ačkoliv na Zemi je jednoduchá, tam nahoře kvůli chybějící gravitaci možná není,“ napsal Kohler.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 62