Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vztah na dálku / foto: sxc.hu

Vztah na dálku - funguje vám?

Pokud už jste zažili vztah na dálku, víte, že to není žádný med. Vzdálenost přesahující stovku kilometrů totiž vyžaduje nejen dostatek financí pro časté cestování, ale také pevné nervy.

Vztahy na dálku mají prostě svá vlastní pravidla. A ta je potřeba dodržovat. Jaká to jsou?

 
Pravidlo č.1: Jednou já, podruhé ty

Cestování je u vztahů na dálku nezbytné. Záleží na vás, jakou si stanovíte periodicitu, a jak často se tedy uvidíte. Někomu stačí měsíc, jiný bez druhého nevydrží více než pár dnů. Záleží také na stavu peněženky… Důležité ale je, aby se oba partneři v dojíždění pravidelně střídali. Jinak partner, který neustále dojíždí, začne remcat. Vývoj? Hádky, více hádek, jenom hádky, rozchod.

 

Pravidlo č.2:  Nechte partnera dýchat, nekontrolujte

V dnešní době internetu, icq, e-mailů a mobilních telefonů je velice snadné se spojit s kýmkoliv, ať už je od vás vzdálen pár metrů nebo celý světadíl. Neměli bychom toho ale zneužívat a neustále partnera kontrolovat. Pokud mu pošlete každou hodinu sms s textem „Co pořád děláš?“ nebo „Jsi doma nebo venku?“, tak vás dříve nebo později taky někam pošle…

 
Pravidlo č.3: Nechte druhému čas na koníčky

Pokud máte sami nějaké zájmy a koníčky, které provozujete raději sami či s přáteli, snadněji pochopíte jeho víkendové fotbalové zápasy nebo její návštěvu okresního kola krajkářské soutěže. Důležité je nechat druhému čas pro svou vlastní seberealizaci. Jestliže ještě oba chodíte do školy, nemůžete očekávat nic než volné víkendy, měli byste se domluvit na určitých pravidlech – kdy se budete vídat a kdy budete mít čas každý sám pro sebe.

 
Pravidlo č.4: To nejdůležitější nakonec - důvěra

Toto pravidlo je nejdůležitější, protože na něm stavíte celý vztah. Neplatí samozřejmě jen u vztahů na dálku, ale zde nabývá nových rozměrů. Tím, že se nemůžete vidět, kdykoliv se vám zachce, musíte partnerovi důvěřovat a naopak získat jeho důvěru. Budete si muset zvyknout, že občas chodí na různé akce bez vás, protože vy nejste zrovna po ruce. Nežárlit je v těchto případech velice těžké, protože jakákoliv představa toho, co teď dělá vás buď rozčílí nebo rozesmutní. Pokud ovšem máte ve svého partnera naprostou důvěru, máte vyhráno.

Dodržujete ve svém vztahu pravidla?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 35