Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Bourání zdi / foto: shutterstock

Potřebuje vaše bydlení novou energii? Nebojte se rekonstrukce

Jaro je v plném proudu, pomalu se začíná přelévat do dalšího teplého léta. Kromě odpočinku a dovolených nastává ideální čas na rekonstrukci vašeho domu či bytu.

Jaro je v plném proudu, pomalu se začíná přelévat do dalšího teplého léta. Kromě odpočinku a dovolených nastává ideální čas na rekonstrukci vašeho domu či bytu. Že vám na ni nezbývají volné finance a raději přežijete další rok ve starém? Proč se zbytečně trápit? Užívejte si příjemného bydlení a na jeho rekonstrukci jednoduše využijte jednoduše úvěr, ideálně se státní podporou.

Pro zaručený výsledek oslovte profesionály

Nemáte-li s rekonstrukcemi příliš mnoho zkušeností, obraťte se na projektanty či architekty, kteří vám s naplánováním vaší přestavby rádi pomohou. Kromě jiného vám šikovný architekt připraví několik vizualizací vašich nápadů, díky nimž si dokážete představit a vybrat tu nejlepší variantu. Na výsledném stavu vašeho projektu bude zkušená ruka profesionála znát.

Začněte plánovat včas

Jestliže jste se již rozhodli, že se v létě pustíte do rekonstrukce, je nutné již nyní vyřešit veškeré papírování okolo. Bude-li vaše rekonstrukce rozsáhlejší a změní vnější vzhled vaší nemovitosti nebo plánujete-li zasahovat do nosných příček, informujte se na nejbližším stavebním úřadě, zda po vás nebudou vyžadovat stavební povolení. Na jeho vyřízení mají úředníci za zákona minimálně 30 dní, proto je potřeba si tyto záležitosti vyřídit včas.

Jak na financování rekonstrukce?

V předstihu je potřeba začít řešit také financování vaší rekonstrukce. Volit můžete z několika typů úvěrů. Máte-li uzavřeno stavební spoření, bude pro financování vaší rekonstrukce nejvýhodnější právě úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr. V případě, že tento typ spoření nemáte, využijte na rekonstrukci některou z půjček bez ručitele. Nedokážete vybrat pro vás nejvýhodnější finanční produkt? Porovnejte si různé typy úvěrů, různých online úvěrových kalkulaček je dnes celá řada a poradí si s nimi i méně zkušení uživatelé internetu.

Oslovte finančního poradce

Nejste si jisti, že celý proces žádosti o úvěr zvládnete sami? Zkušený finanční poradce vám pomůže s výběrem toho nejvýhodnějšího úvěru a provede vás celým procesem jeho získání. Nebojte se zeptat.

Potřebuje vaše bydlení novou energii? Nebojte se rekonstrukce

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!