Vliv na návštěvnost mají podle ředitele brněnské zoo Martina Hovorky především tři faktory. Jsou to nová zvířata včetně přírůstků, opravené či nové expozice a počasí. To hrálo brněnské zoo do karet hlavně na jaře 2018, zatímco v létě téhož roku kvůli horku přišlo do zoo méně lidí. Loni se situace obrátila a vrátila se do dlouhodobého průměru, kdy bylo opět návštěvnicky nejsilnější léto.
Srovnání s předchozím rokem
Ve srovnání s rokem 2018, kdy do zoo zavítalo celkem 330 118 návštěvníků, se však výrazně změnil počet lidí v jednotlivých měsících a ročních obdobích. Například v dubnu 2018 jich do brněnské zoo dorazilo 56 021, o rok později jich bylo o téměř deset tisíc méně. Velký rozdíl zaznamenala v srpnové návštěvnosti. Vlivem vysokých teplot přesáhla v roce 2018 číslo 41 tisíc, loni to ale bylo více než 54 tisíc.
Výstavba nových expozic
„Velmi si vážíme každého člověka, který přijde a podpoří nás. Na stále větší oblibě brněnské zoo je vidět, že výstavba nových expozic v minulých letech měla smysl a že ji oceňují také návštěvníci. Pevně věřím, že je nezklameme ani v budoucnu. Letos se mohou těšit například na novou vyhlídku u žiraf, dokončení venkovní expozice pro šimpanze nebo otevření Virtuální expedice v Radnické ulici v centru Brna,“ uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.
Doprovodné akce získávají na oblibě
Dalším impulzem k návštěvě zoo jsou také akce, které Zoo Brno připravuje po celý rok. Pozitivní ohlas loni zaznamenala například u nově zavedených komentovaných krmení a setkání v zimním období. Vždy první víkend v měsíci se chovatelé společně s odborníky zaměřili na určité téma a návštěvníkům ho představili z několika úhlů pohledu.
V podobném duchu hodlá vedení zoo pokračovat i letos. Už tento víkend 4. a 5. ledna se bude věnovat vymírajícím druhům zvířat, úloze moderních zoologických zahrad při jejich ochraně v divočině a představí druhy, které byly v minulosti vyhubeny a které se podařilo zachránit a navrátit zpět do volné přírody. Komentovaná krmení začnou v sobotu i v neděli v 10:30 u tygrů sumaterských a pokračovat budou u jeřábů mandžuských, jelenů milu, pand červených, koní Převalského, baramundi, dlouhokrček McCordových a u mořských akvárií.
V neposlední řadě je potřeba zmínit i dvojjazyčné názvy na tabulkách, umístěných před výběhy jednotlivých zvířat. Mýlíte se, jako druhý jazyk zde není Němčina nebo Angličtina, ale brněnský Hantec. Vlk hřivnatý je tak Vlčmen hároš, skunk štyngec a liška polární je kaltonová bystróška.
Brněnská zoo vzkvétá. V loňském roce znovu překonala návštěvnický rekord
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!