Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Dekolt / foto: sxc.hu

Chcete větší prsa? Vstupte do armády

Ženy v australské armádě mají zajímavou výhodu. Armáda jim totiž hradí plastiku prsou. Prý nikoliv proto, aby vypadaly více sexy, ale aby byly v psychické pohodě. To se ale nelíbí řadě tamních politiků.

Opoziční Labour Party začala ostře protestovat proti tomu, aby stát platil ženským příslušnicím námořnictva prsní implantáty. Podle mluvčího však australské ozbrojené síly neplatí automaticky každé zvětšení prsou.

 

„Není to běžná praxe. Záleží nám na psychické pohodě personálu, ale rozhodně to neznamená, že když se někomu nelíbí, jak vypadá, ministerstvo vždy zaplatí. To prostě není pravda," uvedl mluvčí.

 

Armáda se podle BBC k záležitosti vyjádřila poté, co jeden plastický chirurg řekl, že zvětšoval prsa dvěma námořnicím ve věku 25 a 32 let a každá z těchto operací přišla na 10 000 australských dolarů, tedy 169 tisíc korun.

 

Opoziční Labour Party teď vyžaduje podrobné informace o případu. "Dalo by se usuzovat, že zvětšování prsou na účet daňových poplatníků je dosti pochybné," uvedl Joel Fitzgibbon, mluvčí Labour Party.

Měla by podobně postupovat i česká armáda?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 49