Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Heath a Deborah Campbell / foto: Daily Mail

Jmenuje se Adolf Hitler. Jak se mu žije?

Jsou mu jenom tři, ale problémy má, kam se jen podíváte. Odmítají mu ozdobit dort, nechtějí mu nic prodat na narozeninovou party. Proč? Díky svým neonacistickým rodičům. Jmenuje se totiž Adolf Hitler Campbell.

Pár z amerického New Jersey nedávno v místním obchodu požádal o vyzdobení dortu synovým jménem.


Ovšem u personálu neuspěl, ten s něčím takovým nechtěl vůbec nic mít a zakázku odmítl. Heath a Deborah Campbellovi označili supermarket za „netolerantní“. My se ovšem personálu příliš nedivíme, na hloupost by byla hloupost reagovat. Natož jí vyhovět...

 
Nepatřičná žádost

Neonacističtí rodiče jsou ovšem postupem obchodu rozladěni a své naštvání ventilovali v místních novinách. Pro supermarket ShopRite je to ovšem stará známá dvojka, v minulosti žádali o ozdobení dortu svastikou.

 

„Vyhrazujeme si právo odmítnout podobnou žádost, pokud ji považujeme za nepatřičnou. A tuto jsme nepatřičnou shledali,“ uvedla mluvčí obchodu Karen Meleta.

 

Rodiče jsou ovšem tvrdošíjní. Uvádějí, že si lidé jednoduše budou muset na jméno jejich syna zvyknout. „Dříve nebo později to budou muset akceptovat. Jméno je jméno, náš kluk nikomu nic neudělal,“ prohlásil otec malého Hitlera Heath Campbell.

 
Rasisté? Prý ne

Rodiče se obrátili jinam, ve Wal-Martu už jim vyhověli. Campbellovi se zapřísahají, že nejsou rasisté. Na synovu oslavu prý dorazili i děti různých ras. „Pustili bychom je domů, kdybychom byli rasisti?“ ptají se. Jenže jména dalších dětí svědčí o opaku. Jedno se jmenuje JoyceLynn Aryan Nation, druhé pak Honszlynn Hinler Jeannie.

 

The Aryan Nations je přitom americká neonacistická organizace, do níž mají samozřejmě přístup jen bílí, jméno Hinler je pak hodně blízko výslovnosti jména Himmler, což byla jedna z hlav nacistického režimu.

 

Jak vysvětlují Campbellovi jméno svého tříletého Adolfa? Prý ho pojmenovali po nacistickém vůdci jen z toho důvodu, že „s takovým jménem bude jediný na světě“…

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 1 147