Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock

Umíte psát rychle SMS? Máte šanci na milión

Soutěže v co možná nejrychlejším psaní SMS zpráv už existují nějaký ten rok a těší se velkému zájmu, zejména pak od těch, kteří se domnívají, že píšou opravdu rychle a chtějí se účastnit.

Psát a psát
Vlastně není třeba nic moc umět a možná ani trénovat. U některých je totiž pár stovek textových zpráv za den standardem. Zkrátka si neustále píší s přáteli a neberou to jako trénink na soutěž. Na druhou stranu, proč pak takto nabyté schopnosti nezužitkovat.

To si jistě řekla i americká teenagerka Kate Moore, jež proslula čím jiným, než napsáním nejrychlejší textové zprávy na každoročně pořádané soutěži, jež je v podstatě mistrovstvím USA v této disciplíně.

Navíc ho sponzoruje výrobce mobilních telefonů, společnost LG, a tak si vítězka mohla kromě dobrého pocitu odnést také padesát tisíc dolarů, což je v přepočtu milion korun. Za rychlou SMSku dobrý výdělek.

Těžké disciplíny
Kate přiznává, že jejím denním penzem je zhruba pětistovka textových zpráv. Z jejich psaní už se pro ní stal takový zvyk, bez kterého si život nedovede představit. Aspoň, že ho dokázala obrátit v něco pozitivního a vydělat si na paušál na několik let dopředu.

Soutěž probíhala dva dny a účastníky testovala skutečně zevrubně. K disciplínám patřilo například psaní zprávy při překonávání zaklikacené dráhy či psaní se zavřenýma očima.

Ve finále stanulo dvacet nejlepších, přičemž ten úplně poslední rozstřel mezi Kate a její sokyní Morgan Dynda, sestával ze tří dlouhých frází s nepříliš jednoduchými slovíčky, v nichž dívky nesměly udělat chybu.

V lepším čase to nakonec zvládla patnáctiletá Kate a pro mnohé je teď národní hrdinkou. Teď jí čeká kolečko v nejrůznějších televizních show. Nabytou popularitu jistě také nějak zúročí…

Video:

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 111