Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Gorila / foto: shutterstock

Nejslavnější gorila planety je člověk!

Když Garon Michael vstupoval do showbyznysu, doufal, že bude hrát v úžasných filmech. Místo toho je z něj gorila. A asi nejslavnější na světě. Lidé někdy nevědí, zda nesledují skutečné zvíře.

Naposledy zmátl statisíce diváků, když účinkoval v reklamě na čokoládu Cadbury. Devětatřicetiletý herec v ní sedí za bubny, pohupuje se do rytmu písně Phila Collinse In The Air Tonight a nakonec se do bubnů i pořádně opře.

 

Podívejte se na reklamu:

 

Američan ve skutečnosti vypadá mnohem lépe než gorila. Hnědooký sympaťák začal svou kariéru v rolích jako Planeta opic, Kongo nebo Instinkt. A ve všech těch filmech nebyl za sebe, ale právě za gorilu.

 

Gorilí pohyby ovládá naprosto dokonale, aby byl ještě lepší, chodí ohromná zvířata pozorovat do ZOO, dívá se ně ve filmech. I proto mu přezdívají „Garon the Gorilla“. Ale aby zvládl i bubny v reklamě, musel na dvoutýdenní intenzivní kurz. Své sólo nakonec předvedl s přehledem a doslova okouzlil nejen britské domácnosti, ale prostřednictvím YouTube i zbytek světa.

 
Nadchl i Collinse

„Nikdy předtím jsem na bubny nehrál. Dostal jsem instruktora na pět nebo šest lekcí. Pak jsem si koupil bubny a cvičil doma. Jsem velký fanoušek Phila Collinse a ten song zbožňuju, takže jsem si to pořádně užil,“ líčil Garon.

 

Hit z roku 1981 se po uvedení reklamy znovu vyškrábal do hitparád a devadesátisekundový spot nadchl i samotného Collinse. „Nejenže je lepší bubeník než já, ale také má více vlasů,“ vtipkoval populární zpěvák a s obavou dodal: „Snad taky nezpívá.“

 
Obleček z Hollywoodu

Obleček pro gorilu vytvořili hollywoodští specialisté na zvláštní efekty Stan Winston Studios, kteří pracovali na filmech jako Vetřelec, Predátor, Jurský park nebo Terminátor. Přesněji, skvostnou gorilí mimiku vyrobili dva lidé. Třicet dálkově ovládaných motůrků je umístěno v hlavě gorily, ty pak hýbají ústy, nosem i očima.

 

Garon z gorilího obleku při natáčení sledoval obrazovku, aby přizpůsobil své pohyby tomu, jaké pocity zobrazuje tvář zvířete. „Být uvnitř těch hader není nijak příjemné. Je tam strašné vedro, pak jsem jenom pil a pil vodu. Navíc navléknout se do toho zabere dvacet minut,“ řekl po natáčení herec. Dodal však: „Ale stálo to za to, nemůžu uvěřit tomu, jaký je to hit.“

 
Začalo to Kongem

Garon předvádí opice už řadu let. Začalo to podle deníku The Sun na začátku 90. let, když odpověděl na inzerát hledající člověka, který by byl schopen hrát gorilu na plný úvazek. Aniž by věděl, co to obnáší, šel na konkurs.

 

„Ve studiu nás bylo asi dvacet a řekli nám, ať se chováme jako šimpanzi. Celkem šest měsíců jsme tam takhle blbnuli, než jsme dostali tu roli. Pak jsme teprve zjistili, na čem vlastně pracujeme. Byl to film Kongo, trhák podle spisovatele Michaela Crichtona o partě zuřivých goril,“ vyprávěl herec.

 

Podle jeho slov bylo natáčení nesmírně fyzicky vyčerpávající. Ale výsledek stál za to. „Když se film objevil v kinech, většina diváků neměla ani ponětí, že nesleduje skutečné gorily, ale herce,“ usmál se Garon. A tak tomu bylo i při prvním uvedení reklamy na čokoládu...

Líbí se vám tahle gorila?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 48