Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Sedmnáctiletá feťačka psala před smrtí: Milý heroine!

Tragický příběh školačky.

Britská školačka napsala dopis heroinu, ve kterém slibovala, že chce s drogou přestat. Zjevně se jí to ale nepovedlo. Smrtelně se předávkovala pouhé tři týdny poté.

Styděla se za závislost
Hannah Meredithová nadepsala svůj dopis „Dear Heroin“, tedy „Milý heroine“ a vypočítávala v něm zla spojená s touto velmi silnou a nebezpečnou drogou. Chtěla tak čelit závislosti, do které spadla v pouhých sedmnácti letech.

Dopis nyní vydali její rodiče, kteří chtějí tímto způsobem pomoci ostatním teenagerům, aby s drogami vůbec nezačínali, případně vyhledali odbornou pomoc.

V dopise se Hannah vyznává z toho, jak se za svou závislost stydí, přesněji za její projevy: musela krást věci a peníze rodičům, aby svůj zlozvyk mohla financovat. Vyslýchala ji dokonce policie.

„Milý heroine, už se tě nechci nikdy dotknout. Zruinoval jsi mi život, donutil mě krást rodičům,“ napsala doslova Hannah.

„Proč jsem si tě vybrala? Já ani nevím. Ano, milovala jsem tě, ale teď je čas se rozloučit. Tak se za sebe kvůli tobě stydím.“

Fetovat začala ve 14
Hannah okusila drogy velmi brzy. Začala s extází, když jí bylo čtrnáct. Heroin si poprvé dala o pouhý rok později.

Zdálo se, že nad svou závislostí skutečně chce zvítězit. Jenže droga se ukázala být silnější. Tři týdny po sepsání dopisu, kvůli kterému na ni její matka byla hrdá, ji rodiče našli v koupelně mrtvou. Předávkovala se heroinem, diazepamem a temazepamem.

Nechť tento příběh slouží jako svědectví o tom, že drogy jsou opravdové svinstvo, s nímž by se nemělo ani experimentovat.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 249